Babiš svolá kvůli Murínovi jednání Bezpečnostní rady státu

28.02.2018 11:35 | Zprávy
autor: čtk

Premiér v demisi Andrej Babiš (ANO) svolá kvůli nespokojenosti s šéfem Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) Michalem Murínem Bezpečnostní radu státu a 15. března navštíví bezpečnostní výbor Sněmovny. Plánuje i schůzku s nejvyšším státním zástupcem Pavlem Zemanem. V Murína nemá důvěru, pochybuje o jeho morální a profesionální integritě, což podle něj vyplývá z dokumentů Vrchního státního zastupitelství v Olomouci, které nemůže zveřejnit, řekl dnes novinářům.

Babiš svolá kvůli Murínovi jednání Bezpečnostní rady státu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda vlády v demisi Andrej Babiš

Premiér odmítl jakoukoli spojitost záměru odvolat Murína s kauzou Čapí hnízdo, ve které je stíhán kvůli podezření z dotačního podvodu. O tom, že Babiš vyzval ředitele GIBS, aby se vzdal funkce, informoval v úterý server Aktuálně.cz a posléze mluvčí inspekce.

Babiš se dnes zmínil o i návrhu na kárné řízení, které se za minulé vlády neuskutečnilo.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Libor Turek, Ph.D. byl položen dotaz

Zadlužení státu

Dost často se mluví o zadlužení státu. Mě by zajímalo, jak je to se splacením takového dluhu? Je nějak omezená? Co hrozí, když se nesplatí? Státní bankrot? A kde se vůbec přesně berou ty peníze, které si stát půjčuje? Děkuji za vysvětlení

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Reportér ČT kope do Poláků, protože se ozvali proti Ukrajincům

18:39 Reportér ČT kope do Poláků, protože se ozvali proti Ukrajincům

V Londýně proběhlo tento týden setkání představitelů evropských mocností s ukrajinským prezidentem V…