Babiš tajemně naznačil věc o Česku a zahraničí

21.06.2020 19:13

„Do naší zemičky nám nikdo nebude mluvit. Ani ti velcí, ani nikdo ze zahraničí, protože vy dobře víte, že vy rozhodujete o osudu naší země,“ promlouvá v nejnovějším týdenním shrnutí „Čau lidi“ premiér Andrej Babiš (ANO). Kromě něho vystoupili i další ministři, a hovořilo se tak o rozpočtu i o plánu Ministerstva financí pro živnostníky.

Babiš tajemně naznačil věc o Česku a zahraničí
Foto: Repro Facebook Andreje Babiše
Popisek: Premiér Andrej Babiš (ANO)
reklama

Anketa

Co se Vám nejvíce líbí na Andreji Babišovi?

hlasovalo: 5908 lidí
Šéf vlády započal s narážkou na sobotní slunovrat a zdůrazňoval přitom důležitost, aby o České republice rozhodovali jen sami občané. „Matka země a otec slunce nám vzkázali, že máme spolupracovat. Aspoň čtyři měsíce. Že se máme spojit, že nám tady do té naší zemičky nikdo nebude mluvit. Ani ti velcí, ani nikdo ze zahraničí, protože vy dobře víte, že vy rozhodujete o osudu naší země. Vy ve svobodných volbách jste šli a zvolili jste naše poslance a naši poslanci zvolili naši vládu, a tak to bude i příště, v říjnu 2021,“ promlouval Babiš ze sportklubu v Kostelci u Křížků. Zdůraznil, že on sám hlavně bojuje za české zájmy. Je možné, že tím premiér narážel na páteční rezoluci Evropského parlamentu o svém střetu zájmů.

V rezoluci se českému ministerskému předsedovi v případě potvrzení jeho střetu zájmů auditem Evropské komise nabízejí tři východiska, v nichž je zmíněna rezignace, prodej Agrofertu či zastavení dotací. Rezoluce zdůrazňuje nulovou toleranci střetu zájmů i odsouzení „používání difamačního jazyka a projevů nenávisti“, kterého se mělo z úst premiéra dostat členům kontrolní mise vedené předsedkyní kontrolního výboru Evropského parlamentu Monikou Hohlmeierovou.

Narážel rovněž na své video, kde promlouval k našim slovenským sousedům. „Jsem zjistil, že neumím ani po slovensky,“ pobavil se v narážce na klip, kde vybízí Slováky, aby přijeli do České republiky.

Ve videu vystoupil též ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO). Shrnoval, že už od pondělí 22. června se hromadných akcí bude moci účastnit až 1 000 lidí, nebo i 5 000 rozdělených na tisícové skupiny. K běžnému provozu se v pondělí též vrátí koupaliště, zoologické zahrady, památky a muzea.

Za důležitý projekt označil novou porodnici v Brně.

Jako další se objevuje ministryně financí Alena Schillerová (ANO). „Nenecháme vás v tom,“ obrátila se na občany a pochvalovala si schválení rozpočtu se schodkem 500 miliard. Podle ní se z větší části jedná o investice a pomoc lidem.

Představovala také plán Ministerstva financí pro živnostníky s příjmy do milionu korun ročně. OSVČ by brzo mohli platit jednotnou daň 5 740 korun měsíčně. Nahradila by se tak daň z příjmů, sociální a zdravotní odvody.

Fotogalerie: - Babiš v Janově

Premiér Babiš přijel 30. ledna 2020 do Janova už p...
Do téměř vybydleného ghetta ho doprovázela ministr...
Starostka Litvínova Kamila Bláhová (ANO) ukazuje p...
Dům na sídlišti Janov v severočeském Litvínově.
Dům na sídlišti Janov v severočeském Litvínově.
Blok D3 v Třebušické ulici na sídlišti Janov. Zde ...

Došlo též na téma zasedání Evropské rady. Premiér odmítl, že by byl v odmítání zadlužení EU osamocen. Jmenoval, že vždycky u každého bodu týkajícího se zadlužení a prosperity bylo pro více zemí. Spojence v Evropě našel i ohledně odmítání rozdělování financí podle toho, jak byly které země zasaženy koronavirem.

„Čekají nás zajímavé časy. Jsem přesvědčen o tom, že naši lidé, náš národ jsou skutečně skvělí, kreativní, a tak jak jsme před krizí byli nejlepší v nezaměstnanosti, jedni z nejlepších v zadlužení a měli jsme růst, je úplně jasné, že Česká republika je země pro budoucnost. Jsem přesvědčen, že když budeme spolupracovat a bojovat za naše zájmy, tak z té krize vyjdeme jako jedni z nejlepších v Evropě,“ zakončil své shrnutí.

Celé video můžete zhlédnout zde:

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: rak
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Řvali, že jsem zabil 14 lidí.“ Kajínek odtajnil detaily svého útěku. A také mluvil o podivné neshodě útvarů v Praze a v Plzni

19:49 „Řvali, že jsem zabil 14 lidí.“ Kajínek odtajnil detaily svého útěku. A také mluvil o podivné neshodě útvarů v Praze a v Plzni

Asi nejznámější český vězeň Jiří Kajínek, který původně neměl do konce života opustit vězeňskou celu…