Babiš temně celé Sněmovně: Pokud to zítra neschválíte...

10.02.2021 19:23

Premiér Andrej Babiš (ANO), který je aktuálně na návštěvě v Srbsku, kam jel za vládními představiteli i prezidentem probrat vakcinační strategii země, do Česka jasně vzkázal, že „odpor proti nouzovému stavu znamená odpovědnost za smrt lidí“. Varoval, že by mohlo dojít ke kolapsu zdravotnického systému, informuje iDNES.cz.

Babiš temně celé Sněmovně: Pokud to zítra neschválíte...
Foto: Facebookový profil Andreje Babiše
Popisek: Premiér Andrej Babiš (ANO)

Babišův kabinet žádá Poslaneckou sněmovnu o prodloužení nouzového stavu o měsíc do 16. března, k tomu však stále zatím nemá podporu. Zatím je nouzový stav schválen do neděle 14. února.

Opozici kritizoval za to, že na jednání o prodloužení nouzového stavu, kdy se epidemiologická situace nevyvíjí vůbec dobře, přináší témata týkající se rozpočtu. „Pokud máme bojovat proti covidu, tak musíme dělat nějaká opatření. Pokud chce někdo odvolat armádu a kolaps našeho zdravotnictví, tak prosím, ať si to vezmou na triko,“ uvedl ministerský předseda na tiskové konferenci během návštěvy Srbské republiky. Více ZDE.

„Pokud někdo zítra neschválí nouzový stav, tak bude přímo odpovědný za smrt našich spoluobčanů. Přímo odpovědný. Pokud se zvýší smrtnost u nás, tak ať si to opozice vezme na triko,“ dodal premiér.

Prodloužení nouzového stavu odmítla podpořit Pirátská strana a hnutí Starostové a nezávislí.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Josef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: nab

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Mám s vámi osobní problém.“ Ledecký nakládal Prymulovi. Ale pak přišel obrat jednou větou

22:12 „Mám s vámi osobní problém.“ Ledecký nakládal Prymulovi. Ale pak přišel obrat jednou větou

Mělo jít o debatu o povinném očkování a vládních protiepidemických opatřeních, nakonec se ale pořad …