Babiš, ten má dost. A Zeman? To může být zlé. Obeznámený muž sleduje a má obavy

16.03.2020 10:44

Co je s prezidentem? Tuto otázku si mimo jiné klade člen Rady pro rozhlasové a televizní vysílání Vadim Petrov. Vadí mu totiž hradní mlčení v době pandemie koronaviru. K této otázce se vyjádřil na sociální síti i šéfredaktor Mladé fronty Dnes Jaroslav Plesl.

Babiš, ten má dost. A Zeman? To může být zlé. Obeznámený muž sleduje a má obavy
Foto: Screen: TN.cz
Popisek: Prezident Miloš Zeman v rozhovoru pro TN.cz.
reklama

„Ministr Adam Vojtěch si asi odpočinul a má víc energie. Ono taky dělat pod premiérem, který vás furt buzeruje, není žádný med. Něco o tom vím. (Pro mladší ročníky, byl jsem tiskový mluvčí VK, když byl premiérem.) Možná ho peskuje často oprávněně, ale kůň v tahu se nepřepřahá. Jen kdyby padnul...“ začal svůj facebookový příspěvek Petrov.

Anketa

Co říkáte na opatření vlády ze dne 15.3., která omezují svobodu pohybu?

hlasovalo: 23615 lidí

„AB má dost. Lidi mu vyčítají, jak mluví, ta únava musí být děsná. Jsem skoro stejně starý, já bych byl už dávno mrtvej. Proto je dobře, že se podařilo k volantu protlačit ty mladší. Hamáček, Prymula, Havlíček i Schillerová – kromě toho, že jsou místopředsedové vlády (kromě Prymuly, který je teď šéf Ústředního krizového štábu. Není to až tak velký deal, v krizovém režimu jede celá vláda, resorty, kraje, obce...), jsou ale v plné síle, mají tah na branku... Prostě je dobře, že si vedoucí autobusu občas sedne na střídačku," poznamenal dále Petrov.

Následně se zeptal, co je s prezidentem. „Jediná odpověď, která mě napadá, že je nemocný... (v lepším případě). Každopádně hradní mlčení hraničí s arogancí, neprofesionalitou... Víme, co dělá vláda, měli bychom se ptát, jestli má tato země ještě prezidenta...“ rýpl si do hlavy státu, která v poslední době neabsolvovala žádné veřejné vystoupení. Uklidňuje veřejnost prostřednictvím mluvčího Jiřího Ovčáčka.

Velmi kritický byl pak také další uživatel sociální sítě. „Prezident České republiky není jen vlastizrádce pracující pro Rusko a pro Čínu, ale také sračka, co se v době největší národní krize za generace někde schovává. Ale možná je to tak lepší, nikdo na ty jeho kecy a lži není zvědavý,“ podotkl zástupce spolku Evropské hodnoty Jakub Janda.

Naopak šéfredaktor Mladé fronty Dnes Jaroslav Plesl se Zemana zastal. „Po Zemanovi teď touží jen ti, kdo ho ani jednou nevolili, přičemž jeho voliči jsou rádi, že je s ním nakládáno jako s anglickou královnou,“ uvedl Plesl. 

„Je naprosto nehorázný, že prezident v týhle situaci neudělá ani posraný prohlášení před kamerou. Ten prezident dolních deseti tisíc, kterej jezdil mezi lid, a lid si ho proto zvolil. Lid se teď bojí a prezident na něj mrdá. Když už teda nemá žádný pořádný pravomoce, přesně k tomuhle je, jeho voliči mu věří, a on se někde schovává jak největší sráč. You had one job, Miloši. Pardon my French,“ kritizovala novinářka Markéta Lukášková.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zpěvačka Basiková: „Co se stalo mýmu synovi, je zločin a pr*ser, horší než celej koronavirus!“

20:39 Zpěvačka Basiková: „Co se stalo mýmu synovi, je zločin a pr*ser, horší než celej koronavirus!“

Zpěvačka Bára Basiková poslala v září loňského roku zprávy o koronaviru „do prdele“ a prohlásila, že…