Babiš v mimořádné ráži: Nepište mi nesmysly, nečtěte ty komentáře. Lžou! Máme obrovský balík peněz

26.07.2020 20:57

„Není pravda, že bychom se zadlužili! Nepište mi nesmysly, nečtěte ty komentáře různých komentátorů, kteří chtějí jen rozdělit společnost, jenom konflikt. A lžou! Lžou!“ spustil ve svém týdenním shrnutí „Čau lidi“ premiér Andrej Babiš (ANO), když došlo na zhodnocení jednání o evropském rozpočtu a o tzv. fondu obnovy. A komentátoři prý nebyli jediní, kteří v uplynulém týdnu lhali.

Babiš v mimořádné ráži: Nepište mi nesmysly, nečtěte ty komentáře. Lžou! Máme obrovský balík peněz
Foto: Facebookový profil Andreje Babiše
Popisek: Premiér Andrej Babiš (ANO)
reklama

Anketa

Chcete, aby Česká republika ratifikovala Istanbulskou úmluvu?

2%
98%
hlasovalo: 29843 lidí
Premiér se již vcelku tradičně přihlásil z lázeňského pobytu, tentokrát se však již nejednalo o Třeboň, ale o Mariánské Lázně. Kromě pozdravu však premiér hlavní dění týdne již shrnoval z Prahy.

Hned zkraje ocenil návrat vězněných Čechů z Turecka. „Mám velkou radost, že turecký prezident (Recep) Erdogan splnil svůj slib,“ podotkl s poukazem, že s tureckou hlavou státu na toto téma jednal dvakrát. Poděkoval rovněž jednotlivým zapojeným ministerstvům a BIS.

Čeští občané Miroslav Farkas a Markéta Všelichová v Turecku čelili trestu v délce šest let a tři měsíce za spolupráci s kurdskými milicemi YPG.

Vrátil se i k jednání o evropském rozpočtu. Dle něho se vyjednal „obrovský balík peněz“ a „dostali jsme“ z rozpočtu o několik miliard navíc.

„Mluvím velmi dobře francouzsky, to je výhoda. Mluvím taky německy. Ano. Mluvím,“ ohradil se vůči kritikům a upozornil, že jako jediná země jsme si vyjednali převod peněz až do výše 25 procent mezi jednotlivými fondy.Lídři Evropské unie o finanční pomoci ekonomikám zasaženým koronavirovou krizí debatovali čtyři dny. Z fondu obnovy budou moci státy od ledna příštího roku začít čerpat 750 miliard eur, přičemž 390 miliard eur z této částky budou tvořit granty a zbytek půjčky.

Česko na dotacích z nového fondu získá 8,7 miliardy eur (přes 230 miliard korun).

Fotogalerie: - Babiš a celostátní sněm ANO

5. celostátní sněm Hnutí ANO
5. celostátní sněm Hnutí ANO
5. celostátní sněm Hnutí ANO
5. celostátní sněm Hnutí ANO
5. celostátní sněm Hnutí ANO
5. celostátní sněm Hnutí ANO

„Není pravda, že bychom se zadlužili! Nepište mi nesmysly, nečtěte ty komentáře různých komentátorů, kteří chtějí jen rozdělit společnost, jenom konflikt. A lžou! Lžou!“ řekl Babiš.

A podle premiéra lžou nejen jako jediní. „Celý týden tady některá vybraná média lhala o tom, že nemáme ochranné pomůcky,“ obořil se tentokrát na některé žurnalisty. Jmenoval, že ve skladech je plno materiálu, například přes 65 milionů roušek. Tvrzení, že pomůcky nejsou, považuje za manipulaci.

„Celý týden tady média lhala občanům,“ zhrozil se premiér.

Fotogalerie: - Vyhodnocování vývoje epidemie COVID-19

Adam Vojtěch
Tisková konference k průběžnému vyhodnocení vývoje...
Tisková konference k průběžnému vyhodnocení vývoje...
Adam Vojtěch
Tisková konference k průběžnému vyhodnocení vývoje...
Adam Vojtěch

Zhodnotil i fungování tzv. chytré karantény. „Všichni, kteří o ní mluvíte, vám přečtu, co to je chytrá karanténa, protože vy netušíte, co to je chytrá karanténa! Vy jen žvaníte a kritizujete!“ rozčílil se předseda vlády a začal číst, co chytrá karanténa znamená. Vše uřídit je prý náročné, a funguje to.

„Kdyby chytrá karanténa nefungovala, tak jak bychom se, prosím vás, mohli dozvědět, že v tom klubu Techtle Mechtle je k dnešnímu dni 334 lidí v karanténě, 79 bylo pozitivních,“ započal... a pak vyjevil, že přicházející do tohoto klubu údajně mají ve zvyku se líbat. „To je strašný průšvih, tohle,“ řekl premiér.

Závěrem pak ještě prohodil slova směrem k ODS. „Snižujeme daně, vy jste je zvyšovali,“ obrátil se Babiš na občanské demokraty. A jmenoval snížení stočného; cenu vody snížilo až 134 měst.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: rak
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Mrkvový ignorant. Zbláznil se ten Babiš už úplně? Telička napráskal, jak si o svém bývalém předsedovi povídá v Bruselu

17:33 Mrkvový ignorant. Zbláznil se ten Babiš už úplně? Telička napráskal, jak si o svém bývalém předsedovi povídá v Bruselu

Čau lidi. Premiér Babiš sdílel na svém facebooku mrkvový cupcake. A lidi mu ho dali sežrat. Polovina…