Babiš ve Sněmovně zůstane. Ale vyhlásil válku o voliče SPD a ČSSD

08.02.2023 20:58

Andrej Babiš zůstává předsedou hnutí ANO a ponechá si i poslanecký mandát. Místopředseda Karel Havlíček povede stínovou vládu opozičního hnutí a společně s šéfkou klubu ANO Alenou Schillerovou budou hnutí reprezentovat navenek. Babiš omezí své mediální a společenské aktivity. „Seberu tím mediální a politické scéně hlavní terč obsesivní nenávisti,“ řekl na brífinku po jednání předsednictva hnutí ANO, kde se podrobně zabývalo prezidentskou kampaní. A přidal peprný vzkaz ČSSD a SPD.

Babiš ve Sněmovně zůstane. Ale vyhlásil válku o voliče SPD a ČSSD
Foto: Repro ČT
Popisek: Andrej Babiš na tiskové konferenci

„Hnutí projednalo průběh voleb a můžeme konstatovat, že výsledek 2,4 milionu hlasů pro hnutí ANO je skvělý výsledek a jednoznačná motivace pro další práci a obhajobu zájmů této početné skupiny voličů, jimiž Fialova vláda pohrdá a soustavně je ignoruje,“ řekl úvodem předseda hnutí ANO Andrej Babiš.

„Výsledek voleb je pro nás dostatečnou motivací pokračovat v práci, naše hnutí má potenciál oslovit voliče. Mnozí zapomněli, že ANO znamená akci nespokojených občanů kvůli asociálnosti vlády, pohrdání občany a naprostým přehlížením opozice,“ pokračoval expremiér.

Opřel se do představitelů SPD i ČSSD, hnutí ANO prý bude usilovat o jejich voliče: „Mě mrzí, že předsedy SPD a ČSSD nezajímají jejich voliči, což se naplno projevilo během prezidentských voleb, kdy zradili jejich zájmy a podpořili – ať už přímo, nebo nepřímo – kandidáta pravicové vlády pana Pavla. Proto bude hlavním úkolem ANO nyní přesvědčit voliče ČSSD a SPD, že jedinou politickou silou, která hájila jejich zájmy a bude je hájit proti této asociální pětikoaliční vládě, je hnutí ANO,“ dodal Babiš.

Anketa

Je správné uvažovat o tom, že čtyřicátníci půjdou do důchodu v 68 letech?

11%
86%
hlasovalo: 21507 lidí
Ke svým politickým plánům a podobě hnutí ANO následně dodal: „Dnešní předsednictvo se usneslo, že hlavními tvářemi hnutí ANO budou předsedkyně poslaneckého klubu ANO Alena Schillerová a stínovou vládu bude řídit Karel Havlíček. Já zůstanu na pozici předsedy hnutí a ve Sněmovně jako poslanec. Budu dál hájit zájmy lidí a budu se dál věnovat hnutí ANO, musíme dobudovat strukturu hnutí a hledat nové tváře. Teď bude čas nabrat síly, připravit další strategii do evropských a krajských voleb v roce 2024 a do voleb do Poslanecké sněmovny v roce 2025!

„Chci se také věnovat charitě, dál budu pomáhat lidem, dál budu jezdit do regionů a budu se dál potkávat s občany. Své mediální a společenské aktivity omezím, abych mediální a politické scéně sebral hlavní terč obsesivní nenávisti, nebudou se tak na mě moct vymlouvat a odvádět pozornost od asociální vlády,“ dodal Andrej Babiš.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: nab

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Bc. Markéta Gregorová byl položen dotaz

Nový nástroj, jak mluvit do evropských pravidel. Piráti spouští unikátní web

Děláte si z nás legraci? Jak vám věřit, že chcete dělat něco pro lidi? Hlasujete pro věci, které lidi ani tato vláda neschvaluje, jako například zákaz spalovacích motorů. Nebo vy jste si mezi občany ČR udělali nějaký průzkum nebo analýzu, že si zákaz aut se spalovacími motory přejí? Jednou určitě, a...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Novotný sprostě urazil senátorku Hamplovou. Mentální ho*nocuc, napsali mu

7:39 Novotný sprostě urazil senátorku Hamplovou. Mentální ho*nocuc, napsali mu

Řeporyjský starosta Pavel Novotný (ODS) se na sociální síti velmi nevybíravě pustil do senátorky Jan…