Babiš věří, že si hejtmani ve Sněmovně časem vyberou jednu funkci

23.11.2017 12:51

Předseda ANO Andrej Babiš nesouhlasí s tím, aby hejtmani jeho hnutí byli současně poslanci. Sdělil to dnes ČTK. I když rozumí tomu, že hejtmani zvolení do Sněmovny nechtějí odmítnout důvěru voličů, pevně doufá v to, že si časem vyberou jen jednu funkci.

Babiš věří, že si hejtmani ve Sněmovně časem vyberou jednu funkci
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda hnutí ANO Andrej Babiš
reklama

Karlovarská hejtmanka Jana Vildumetzová (ANO) ve středu uvedla, že si zatím ponechá i mandát poslankyně a hejtmanskou funkci bude vykonávat jako neuvolněná a bez platu. Obě funkce si zatím ponechávají i další dva hejtmani za ANO.

„S hejtmany jsem o tom diskutoval několikrát a nesouhlasím s tím, aby vykonávali obě funkce. Na druhou stranu chápu, že je lidé zvolili, dali jim preferenční hlasy, a tedy velkou důvěru. A ta se neodmítá,“ napsal dnes ČTK Babiš v textové zprávě.

K tomu, aby si vybrali jen jednu z funkcí, vyzvalo hejtmany začátkem listopadu širší vedení ANO. Už předtím avizovalo, že se vzdá mandátu poslankyně středočeská hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová. Olomoucký hejtman Ladislav Okleštěk v úterý ČTK řekl, že se zatím nerozhodl, moravskoslezský hejtman Ivo Vondrák už dříve oznámil, že se s vedením ANO dohodl, že si nechá obě funkce.

Rozhodnutí jsou podle Babiše zatím individuální. „Paní Jermanová rezignuje, paní Vildumetzová bude dělat neuvolněnou hejtmanku a dostane minimum peněz a dá část odměny na charitu,“ uvedl Babiš. Vondrák by měl podle něj jako odborník na školství ve Sněmovně pracovat na reformě školství. „Pevně ale doufám, že si hejtmani časem vyberou jen jednu funkci a tu budou vykonávat,“ dodal Babiš.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Připosr*ný Milion chvilek. My tam stejně půjdem.“ Minář něco vzkázal. Chvilkaři to slyšet nechtějí

11:05 „Připosr*ný Milion chvilek. My tam stejně půjdem.“ Minář něco vzkázal. Chvilkaři to slyšet nechtějí

Mikuláš Minář má problém. Včera prohlásil, že dodrží nařízení vlády a úterní demonstrace bude mít je…