Babiš vynadal Němcům. Pak se pochválil

08.09.2020 12:51

Premiér Andrej Babiš (ANO) se domnívá, že Česká republika je vzorem pro ostatní země. Sám sebe pak popsal jako velmi morálního člověka, který nelže, nekrade a nemá milenku. Uvedl to v rozhovoru pro německý časopis Der Spiegel, jenž mapuje server Novinky.cz.

Babiš vynadal Němcům. Pak se pochválil
Foto: reprofoto: FCB Andreje Babiše
Popisek: Andrej Babiš.
reklama

"Nelžu ani nekradu," zdůraznil premiér Andrej Babiš (ANO) s tím, že ani příliš nepije a nemá milenku. Hájil i to, že jako podnikatel může být ve vysoké politice. "Vše je výmyslem komise v Bruselu, jejíž vnitřní auditní služba si dala povolení komentovat a interpretovat české zákony. To je impertinentní. To můžou dělat jen české soudy,” rozčílil se na otázku ohledně dotací směřujících k Agrofertu.

Anketa

Vyhraje hnutí ANO krajské volby?

69%
15%
hlasovalo: 14526 lidí

On se dle svých slov zapojil do politiky proto, aby se angažoval v boji proti korupci. Se svojí společností nemá dle svých slov co do činění. "Předal jsem správu své společnosti do svěřenského fondu," sdělil. "Jak konzervativci, tak sociální demokraté měli po pádu komunismu zájem jen o peníze a moc. Oni mi vydláždili cestu k politice,” řekl a zmínil také, že Česko je podle něj vzorem pro budoucnost. 

Rozhovor přitom začal zostra, kdy Babiš vynadal reportérovi německého deníku Der Spiegel za to, že o něm lže. Pak už však zazněla jen slova chvály, kdy se mimo jiné pochválil i za skvělé vztahy s Evropskou komisí. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

DONUTIT Čechy k očkování. U Moravce to padlo na plná ústa

10:05 DONUTIT Čechy k očkování. U Moravce to padlo na plná ústa

Premiér již několikrát ubezpečoval, že očkování je a bude dobrovolné. Ale řídí se podle svých slov n…