Babiš zachraňuje pověst země po zloději per, psali na webu ANO. A ministrův oblíbený server Echo k tomu něco připsal

19.01.2016 20:11

Andrej Babiš nikoli poprvé opakuje, že se Česko díky němu stalo lídrem v boji proti daňovým únikům v EU. Hnutí ANO k tomu na sociální síti Facebook připsalo, že Andrej Babiš zlepšuje obraz Česka v zahraničí. Srovnávají přitom svého šéfa s Václavem Havlem, Václavem Klausem a Miloslavem Ransdorfem (KSČM). V tu chvíli se ale ozvali kritici Andreje Babiše. Jejich reakce si všiml známý antibabišovský server Echo24.cz.

Babiš zachraňuje pověst země po zloději per, psali na webu ANO. A ministrův oblíbený server Echo k tomu něco připsal
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr financí Andrej Babiš

„Václav Havel proslavil Česko svým projevem v americkém kongresu, Václav Klaus krádeží propisky v přímém přenosu, Miloslav Ransdorf přepadením banky ve Švýcarsku. Pozitivní obraz o českých politicích teď napravuje Andrej Babiš," píše hnutí na sociální síti Facebook.

Jak to ministr dělá? Po 15 měsících se mu podle všeho podařilo dosáhnout určitého posunu v potírání daňových podvodů na DPH. Jeho návrh podpořilo např. Německo nebo Velká Británie.

V diskusi pod příspěvkem hnutí ANO se následně rozproudila prudká debata. „Co to je za sračku, ten text?“ ptal se jeden z občanů. Další si všímá toho, jak dnes Babiš odmítá přijímat uprchlíky v Česku, takže by se měl sám vrátit na Slovensko. Jiný občan poukázal na to, že současného ministra financí Babiše prověřují kvůli dotačním podvodům. Myšlenka, že nás právě tento člověk zachrání před daňovými podvody působí prý směšně. „Evropu snad opravdu můžou zachránit jenom migranti, takhle jsem se dlouho nenasmál,“ napsal jeden z diskutujících.

Andrej Babiš

  • ANO 2011
  • Premiér v demisi
  • předseda vlády

Šéf hnutí ANO se ale dočkal i pochvalných reakcí. Andrej je podle řady lidí borec, který dokonce dělá, co je třeba a pokud to lidé myslí s pořádkem v tomto státě vážně, měli by volit ANO. Podobné výroky se v diskusi rozhodně neobjevily ojediněle. „Gratuluji a přeji i další úspěchy v Bruselu. Je málo českých politiků, kteří jsou v zahraničí uznáváni a vy jste první vlaštovkou, kterou nám mnoho států závidí. Nenechte se zlomit nepřejícnou opozicí a bulvárem! Držím vám palce!“ napsal jeden občanů.

Dění pod tímto příspěvkem rozebíral i server Echo24.cz. Všiml si toho, že se hnutí snažilo oddělit Václava Havla od dalších zmíněných politiků, neboť Václav Havel byl v zahraničí vnímán pozitivně. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Otče profesore Tomáši, mohl byste si nejprve opatřit fakta? Drtivá odpověď Halíkovi na jeho text o Dukovi

9:36 Otče profesore Tomáši, mohl byste si nejprve opatřit fakta? Drtivá odpověď Halíkovi na jeho text o Dukovi

V české katolické církvi to znovu pořádně jiskří. Tajemník kardinála Dominika Duky Milan Badal se to…