Babiš zase lže, řádil Kalousek. A vypočítal ministrovi sedm takových případů jen z poslední doby

17.06.2015 2:14

Exministr financí Miroslav Kalousek (TOP 09) se znovu zostra pustil do svého nástupce ve funkci Andreje Babiše (ANO). Šéf státní kasy opakovaně tvrdí, že rozhodně nelže, jenže Kalousek ve sněmovně kolegům ukázal na případ, kdy podle jeho názoru majitel Agrofertu prokazatelně lhal. Dodal, že obdobných případů bylo v poslední době už sedm.

Babiš zase lže, řádil Kalousek. A vypočítal ministrovi sedm takových případů jen z poslední doby
Foto: Hans Štembera
Popisek: Miroslav Kalousek se hlásí o doplňující otázku
reklama

Kalousek znovu zmínil podporu biopaliv, kterou si majitel Agrofertu a šéf státní kasy nechal schválit, a to i proto, že z toho má prospěch jeho firma. Babiš v souvislosti s touto podporou tvrdil, že nemohl podpořit související návrh od poslance vlastního hnutí Karla Reise, neboť měl k němu jako ministr neutrální stanovisko. Poslanci rozpočtového výboru však vědí, že toto stanovisko bylo kladné, takže Babiš lhal. A pokud lhal tehdy, jak si můžeme být jisti, kdy ještě lhal a kdy říkal pravdu?

Kalousek se proto před kolegy zastal i Ladislava Šincla z ČSSD, ačkoli jsou z opačných táborů koalice a opozice. Vládní poslanec totiž mluvil o případných střetech zájmů Andreje Babiše.

„Pan ministr Babiš se rozhořčil velmi teatrálně na pana poslance Šincla s tím, že si vyprošuje, aby naznačoval některé jeho případné konflikty osobních zájmů s tím, že to přece šlo úplně mimo něj, on to neřešil, to řešil jeho náměstek, a teprve na koaliční radě pod tlakem pana premiéra si vlastně uvědomil, jaké by mělo být to stanovisko,“ poznamenal exministr financí s tím, že ve skutečnosti za legislativní práci resortu vždy odpovídá ministr, který stojí v jeho čele.

„Pan ministr často opakuje, že nelže a nekrade, ale tohle už je asi takový sedmý případ, kdy lže zcela jistě. A jistě víte, co dělá ten, kdo lže. Ten také si to dává na Facebook,“ uzavřel Kalousek.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

BIS: Jsme v p*deli, všichni tady chc*pneme

10:45 BIS: Jsme v p*deli, všichni tady chc*pneme

Lidé na sociálních sítích nechávají volný průchod emocím a nezřídka se to stává i politikům či další…