Babiš zchudl. O kolik?

01.09.2016 11:00

Majitel MF Dnes, Lidových novin a dalších médií Andrej Babiš (ANO) musí řešit další problém. Jeho mediální impérium možná už nebude vydělávat tolik, co dřív. TOP 09 Miroslava Kalouska odřekla předvolební placenou inzerci v Babišových médiích. Tentýž krok učinili i Babišovi koaliční partneři – sociální demokraté a lidovci.

Babiš zchudl. O kolik?
Foto: Daniela Černá
Popisek: Vicepremiér, ministr financí Andrej Babiš
reklama

Podle informací serveru Neovlivní.cz mají média vlastněná Andrejem Babišem další problém. Poté, co pět předsedů sněmovních stran odmítlo účast v předvolební debatě MF Dnes a serveru iDNES.cz, přišlo zrušení inzerce v Babišově mediálním impériu. ČSSD, KDU-ČSL a TOP 09 zrušily v Babišových médiích placenou inzerci. Média ve vlastnictví šéfa státní kasy a předsedy hnutí ANO tak přichází o statisíce korun.

„V médiích z mediální skupiny Agrofert neinzerujeme. A nebudeme. Toto rozhodnutí jsme předali i do krajů, takže to platí pro všechny,“ potvrdil serveru europoslanec Miroslav Poche, který je volebním manažerem strany.

Podobně se vyjadřují i lidovci, kteří s Babišem také sedí ve vládní koalici. „Celorepublikově jsme se rozhodli, že v médiích Andreje Babiše inzerovat nebudeme,“ uvedl místopředseda KDU-ČSL Jan Bartošek. „Co se týče regionů, je to na jejich zvážení, ale jisté je, že pokud vůbec taková inzerce bude, bude v mnohem menší míře než v minulosti.“

Stejná slova zaznívají z TOP 09 Miroslava Kalouska.

Stojí za pozornost, že Babišovo vydavatelství Mafra o výpadku inzerce nic neví. Vše prý zůstává při starém. „Tuto informaci my nemáme. Například TOP 09 u nás již inzerovala, KDU-ČSL má objednáno, stejně tak další politické strany. A ke všem politickým stranám my přistupujeme se stejnou obchodní politikou,“ uvedla za společnost Mafra Miloslava Nováková.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Odevzdejte nám sochu maršála Koněva!“ Ruský ministr poslal rázný dopis Metnarovi. Toto v něm píše dále...

16:50 „Odevzdejte nám sochu maršála Koněva!“ Ruský ministr poslal rázný dopis Metnarovi. Toto v něm píše dále...

"Žádám vás, abyste co nejdříve odevzdali památník Ruské federaci," napsal mimo jiné ruský ministr ob…