Babiše přijme lucemburský velkovévoda, setká se i s kontrolory EU

08.11.2019 6:25

Premiér Andrej Babiš dnes zakončí dvoudenní oficiální návštěvu Lucemburska. Nejdříve se v sídle Evropského účetního dvora (EÚD) setká se zástupci této kontrolní unijní instituce. Před polednem pak předsedu vlády přijme lucemburský velkovévoda Henri a v parlamentu pak jeho předseda Fernand Etgen.

Babiše přijme lucemburský velkovévoda, setká se i s kontrolory EU
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda vlády Andrej Babiš
reklama

Babiš už ve čtvrtek v Lucemburku jednal se svým protějškem Xavierem Bettelem, který ho bude doprovázet i během některých částí dnešního programu návštěvy, včetně společného oběda.

Babiš se v sídle Evropského účetního dvora setká s jeho šéfem Klausem-Heinerem Lehnem i s českým zástupcem v EÚD Janem Gregorem.

Po přijetí velkovévodou a slavnostním obědě pořádaném Bettelem Babiš společně se starostkou Lucemburku Lydií Polferovou a za přítomnosti lucemburského premiéra položí kytici u pamětní desky Jana Palacha na náměstí pojmenovaném po českém studentovi, který v lednu 1969 sebeupálením protestoval proti poměrům v Československu okupovaném vojsky Varšavské smlouvy.

V katedrále Notre-Dame v Lucemburku Babiše odpoledne přivítá lucemburský kardinál Jean-Claude Hollerich. V ní pak premiér navštíví místní kryptu a položí květiny ke hrobu českého krále Jana Lucemburského (vládl 1310-1346).

Předseda české vlády svou návštěvu zakončí večer návštěvou centra inovací House of Startups, kde se setká mimo jiné s šéfem lucemburské hospodářské komory Carlem Thelenem.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: nab
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Bývalý chvilkař Minář představil své politické hnutí. A tvrdě narazil. Známé mediální tváře mu rozstřílely web, program... všechno!

16:46 Bývalý chvilkař Minář představil své politické hnutí. A tvrdě narazil. Známé mediální tváře mu rozstřílely web, program... všechno!

Mikuláš Minář představil své nové politické hnutí. Rozhodně nehodlá být pětiprocentní stranou. „Hled…