Babišova vláda poskytne 4,65 milionů korun zemědělcům v iráckém Kurdistánu

11.04.2018 13:23

Vláda v demisi dnes odsouhlasila pokračování pomoci ekologickým zemědělcům v iráckém Kurdistánu, chce na ni dát 4,65 milionu korun. Cílem je podpora malých ekologických podniků. Projekt by měla realizovat Charita ČR. Předchozí projekt stál loni 3,6 milionu, připomíná ČTK.

Babišova vláda poskytne 4,65 milionů korun zemědělcům v iráckém Kurdistánu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Andrej Babiš

„Současná potravinová produkce (Iráku) není dostatečná. Podle informací Organizace pro výživu a zemědělství ze září 2016 je v Iráku asi 1,8 milionu lidí, kteří musí dostávat akutní potravinovou pomoc,“ uvedlo v materiálu předkládající ministerstvo zemědělství.

V důsledku vysoké poptávky po potravinách roste podle ministerstva tlak na zintenzivnění zemědělské produkce. „To je však často prováděno na úkor udržitelnosti s negativními dopady na životní prostředí. Zintenzivnění tak může krátkodobě zmírnit dopady současné krize, ale negativně se vrátí v následujících letech nebo výrazně ztíží zotavení se,“ uvedlo ministerstvo.

Český stát podpořil irácké zemědělce prostřednictvím charity už loni. Pomohl s konferencí o ekologickém zemědělství, které se zúčastnilo 130 lidí. Poté ve spolupráci s tamním ministerstvem zemědělství vzniklo osvětové video o ekologickém zemědělství, následovala mediální kampaň v televizních stanicích. „Kurdští podnikatelé byli poté podpořeni při sestavení tržně realizovatelných podnikatelských záměrů. Podařilo se vypracovat 90 podnikatelských plánů,“ dodal úřad.

V iráckém Kurdistánu je podle ministerstva 850 000 vysídlených lidí utíkající před násilím v jiných částech Iráku. Dále se v tamní oblasti zdržuje 220 000 uprchlíků, hlavně ze Sýrie.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Obsadí cizí dům, zfetují se tam, že by nepoznali matku. Potěš pánbů, až převezmou otěže této země, obává se Ivan Vyskočil. A má vzpomínku na Palacha, která mnohé naštve...

6:49 Obsadí cizí dům, zfetují se tam, že by nepoznali matku. Potěš pánbů, až převezmou otěže této země, obává se Ivan Vyskočil. A má vzpomínku na Palacha, která mnohé naštve...

NEDĚLNÍ RÁNO S IVANEM VYSKOČILEM „Chtěl bych slyšet řev onoho pana Putny, kdyby obsadili jeho byt ne…