Babišovi lidé mi ublížili! Mé dítě, 12 let, chce být politikem a bylo u toho, pravila svědkyně

27.02.2020 9:52

Premiér Andrej Babiš (ANO) se při své středeční návštěvě Královéhradeckého kraje střetl s demonstranty v Jaroměři i v Náchodě. Serveru Forum24.cz pak popsala chování ochranky jedna z protestujících, Jana Žárská.

Babišovi lidé mi ublížili! Mé dítě, 12 let, chce být politikem a bylo u toho, pravila svědkyně
Foto: Lucie Bartoš
Popisek: Andrej Babiš
reklama

Žárská serveru popsala, jak se díky inspiraci od Náchoďáků narychlo rozhodli svolat vítací výbor v Jaroměři u nádraží. „Sešlo se nás asi 25. Byl to silný zážitek, policejní manévry, jako kdyby měl přijet americký prezident,“ dodala. 

Anketa

Bojíte se koronaviru?

39%
61%
hlasovalo: 9755 lidí

Babiš cestoval z Jaroměře do Náchoda vlakem, do Jaroměře přicestoval limuzínou. Žárská je ráda, že demonstrovat proti někomu tváří v tvář zvládli. Jaká však byla její zkušenost s vládní ochrankou? „Muž v černé bundě s brýlemi mi vyhrožoval, že na nás pošle sociálku za účast dítěte na demonstraci (že není ve škole), a uniformovaný policista naproti, že má paměť na obličeje a můžeme se příště setkat tady někde při silniční kontrole…“ popsala Žárská. Vysvětlila také to, že dvanáctileté dítě účastné demonstrace chybělo na jednu hodinu. 

Dítě, které chce být v dospělosti politikem, se podle ní kvůli hartusení ochranky rozplakalo. „Říkala jsem mu, že i tohle je politika a takové situace musí umět politik zvládnout a nenechat se vykolejit. Nicméně, zvláštní zážitek… Připomínal mi scény ze seriálu Vyprávěj, kdy za Tondou chodí tajní z Bartolomějské. Brrr. A náchodský úspěch mi dodal radost a naději,“ uvedla Žárská. 

Hanba! Fuj! Babiše do koše! Tak pak lidé přivítali premiéra Andreje Babiše (ANO) v Náchodě. Kvůli tomu, že jej na nádraží vypískali, dokonce měnil svůj program. O Babišově ostudě informuje řada deníků. Znovu se také ukázalo, že Babiš pod tlakem sahá k vulgárním výrazům. 

Anketa

Máte rádi Zuzanu Čaputovou?

hlasovalo: 20684 lidí

Na transparentech měli Babišovi odpůrci hesla jako „Babiš je lhář“, „Demisi“ a křičeli: „Hanba! Fuj! Babiše do koše!“ O Babišově ostudě informoval server iDNES.cz.

Babiš vystoupil z vlaku a prošel s ochrankou k výpravní budově, kde se schoval v dopravní kanceláři. Neuskutečnilo se tak plánované vyjádření pro novináře. To se mělo odehrát právě na peróně. Babiš následně odjel autobusem do hotelu Beránek, kde se setkal se starosty přilehlých obcí. 

Ke svým rozzlobeným spoluobčanům se však odmítl postavit čelem. Chráněn policisty jen beze slova prošel „uličkou hanby“, kterou mu v Náchodě připravili. 

„Kam mě zase ženete, za nima, do pr*ele?“ ptal se Babiš svého týmu při odchodu z dopravní kanceláře náchodského nádraží, když místo na setkání s novináři zamířil do přistaveného autobusu. O premiérově vulgárním výlevu informoval server Novinky.cz.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Bral i půl milionu měsíčně... Teď herec Petr Rychlý ztrácí práci a prý neví, co bude

20:05 Bral i půl milionu měsíčně... Teď herec Petr Rychlý ztrácí práci a prý neví, co bude

Není snad v České republice profese, která by nebyla covidem-19 nějakým způsobem ovlivněna. Zasažení…