Babišovi lidé mi ublížili! Mé dítě, 12 let, chce být politikem a bylo u toho, pravila svědkyně

27.02.2020 9:52 | Zprávy
autor: vef

Premiér Andrej Babiš (ANO) se při své středeční návštěvě Královéhradeckého kraje střetl s demonstranty v Jaroměři i v Náchodě. Serveru Forum24.cz pak popsala chování ochranky jedna z protestujících, Jana Žárská.

Babišovi lidé mi ublížili! Mé dítě, 12 let, chce být politikem a bylo u toho, pravila svědkyně
Foto: Lucie Bartoš
Popisek: Andrej Babiš

Žárská serveru popsala, jak se díky inspiraci od Náchoďáků narychlo rozhodli svolat vítací výbor v Jaroměři u nádraží. „Sešlo se nás asi 25. Byl to silný zážitek, policejní manévry, jako kdyby měl přijet americký prezident,“ dodala. 

Babiš cestoval z Jaroměře do Náchoda vlakem, do Jaroměře přicestoval limuzínou. Žárská je ráda, že demonstrovat proti někomu tváří v tvář zvládli. Jaká však byla její zkušenost s vládní ochrankou? „Muž v černé bundě s brýlemi mi vyhrožoval, že na nás pošle sociálku za účast dítěte na demonstraci (že není ve škole), a uniformovaný policista naproti, že má paměť na obličeje a můžeme se příště setkat tady někde při silniční kontrole…“ popsala Žárská. Vysvětlila také to, že dvanáctileté dítě účastné demonstrace chybělo na jednu hodinu. 

Dítě, které chce být v dospělosti politikem, se podle ní kvůli hartusení ochranky rozplakalo. „Říkala jsem mu, že i tohle je politika a takové situace musí umět politik zvládnout a nenechat se vykolejit. Nicméně, zvláštní zážitek… Připomínal mi scény ze seriálu Vyprávěj, kdy za Tondou chodí tajní z Bartolomějské. Brrr. A náchodský úspěch mi dodal radost a naději,“ uvedla Žárská. 

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Česká pirátská strana byl položen dotaz

Proč

Mne by zajímalo proč až teď prosazujete věci které jste mohli udělat jak jste byly ve vládě /rodičak atd./Děkuji .Mamlas

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Měli jste odmítnout. Ústavní odborník Ústavnímu soudu

19:15 Měli jste odmítnout. Ústavní odborník Ústavnímu soudu

ParlamentníListy.cz získaly stanovisko advokáta a odborníka na Ústavní právo Jaroslava Kuby, které v…