Babišovi ,,utekl" vysoký úředník. A promluvil

21.04.2015 17:41

Na Ministerstvu financí skončil další člověk spojovaný s prvním náměstkem Lukášem Wagenknechtem. Po roce ve funkci musel odejít, aniž se dozvěděl proč, Václav Turko. Vedl na financích personální odbor, který je součástí kabinetu ministra. Ke konci března byl ale z místa odvolán. Informoval o tom server Echo 24.

Babišovi ,,utekl" vysoký úředník. A promluvil
Foto: Zbyněk Pecák
Popisek: Protest před ministerstvem financí

Poukázal na Turkův bohatý profesní životopis. Od ledna 2013 byl personálním šéfem pražského dopravního podniku, kde se poznal s tehdejším auditorem firmy Lukášem Wagenknechtem, nynějším prvním náměstkem na Ministerstvu financí.

A když o rok později nastoupila do úřadu Sobotkova vláda, dostal Turko nabídku pracovat jako šéf personálního odboru u Babiše.

„Odchod nebyl z mojí strany a důvody nevím. Bylo to ke konci března,“ řekl odvolaný ředitel serveru a dodal: „Odvolání mě překvapilo. Kontext je celkově asi to, co se tam děje. Na ministerstvo jsem přišel s panem Wagenknechtem.“

Celý text je ZDE

Prý tak odkázal na nejistou budoucnost Babišova prvního náměstka, se kterým je teď ministr na ostří nože. Ať už kvůli IT zakázkám, pod které se náměstek odmítl podepsat, nebo naopak kvůli dotačnímu auditu, jenž bez vědomí Babiše poslal do Bruselu.

„Nevím, jestli je pnutí přímo proti panu Wagenknechtovi, jsou tam různé tlaky. Do státní správy jsem vkročil před rokem a je to zcela jiné prostředí, než jsem byl dosud zvyklý,“ uvedl Turko, a přiblížil tak atmosféru nedůvěry a osobních vazeb, která na Ministerstvu financí panuje. „Není to jenom o práci, je to o nějaké politice. O tom, kdo komu věří a nevěří,“ uvedl.

Server k tomu podotkl, že o místo přišli i další lidé spojení s Wagenknechtem.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Co Donald Trump řekl o Merkelové, se kancléřce líbit nebude. Příznivcům uprchlíků také ne

13:50 Co Donald Trump řekl o Merkelové, se kancléřce líbit nebude. Příznivcům uprchlíků také ne

Americký prezident Donald Trump je v jednom kole. Po summitu v Helsinkách, kde se setkal se svým rus…