Babišovo pivo: Tohle už ne! Do akce! padlo. Zamíchán i Milion chvilek, který ale nebude rád

09.02.2020 19:14

Stát, který líčí pasti na své živnostníky, není právním státem. Právník Tomáš Tyl se naštval. Padlo i několik velmi vulgárních výrazů.

Babišovo pivo: Tohle už ne! Do akce! padlo. Zamíchán i Milion chvilek, který ale nebude rád
Foto: Svijany
Popisek: Pivo Svijany
reklama

Babišova vláda dál šikanuje živnostníky, upozornil publicista David Horák v textu pro server Forum24.cz. Jak taková šikana vypadá, se mohli přesvědčit provozovatelé malé cukrárny, kam dorazila kontrolorka a dala si na zmrzlinu šlehačku, aby zkomplikovala zaevidování její objednávky. Za chybně naúčtovanou položku pak přišel tvrdý trest.

Anketa

Chcete od českých umělců, aby vás vzdělávali a vychovávali?

1%
98%
hlasovalo: 35850 lidí

Pan Pavel Bláha, bývalý podnikatel, se o zkušenost s kontrolorkou podělil na sociální síti Twitter. Použil i velmi vulgární výrazy.

„Jedna moje milá brigádnice pracuje kromě našeho podniku také v malé rodinné cukrárně. V létě ‚udělala průser‘. Jedné zvláštní paní chtěla udělat radost a vyhovět jejímu požadavku. Přidala jí na točenou zmrzlinu šlehačku. Byla po zásluze odměněna pokutou Kč 2000, protože jí naúčtovala 10 korun za šlehačku na špatné pokladně. DPH na zmrzku (prodej přes ulici) a na šlehačku (‚zmrzlinový pohár‘) je rozdílná. Vysrala se tedy brigádnice na cukrárnu a maká jen u nás. My máme pokladnu jenom jednu – navíc ty kurvy kontrolorský už známe od pohledu,“ napsal Bláha.

kontrola nebo šikana

Počítá navíc s tím, že po spuštění „akce pivo“ a jeho různého zdanění podobných kontrol přibude a stát ve válce proti živnostníkům bude postupovat i nadále tvrdě.

A brněnský právník Tomáš Tyl, podporovatel Trikolóry Václava Klause mladšího, se neudržel. Státní úředníci, kteří líčí pasti na živnostníky, podle jeho názoru nejdou v pořádku. Vzpomněl si v této souvislosti na slavnou scénu ze Švejka, kde civilní strážník Bretschneider líčí past na hospodského Palivce i na Švejka, aby jim mohl napařit pěkných pár let za schvalování atentátu na následníka trůnu Františka Ferdinanda d´Este.

„Tvrdím a trvám na tom, že nemůže se nazývat právním státem stát, který líčí pasti na své občany a likviduje jejich živobytí účelovými sankcemi. Proč mlčí například předseda Ústavního soudu, který se jindy vyjadřuje takřka ke všemu? Vždyť toto je ústavní otázka! Ještě bych zvlášť zdanil černý pivo. Protože v Bruselu mají po brexitu taky smutek. A protože kdo nejásá, je podezřelej a rafinovanej. A protože je rafinovanej, tak je ztracenej. Chleba za 30 korun, okurka za 30 korun, cuketa za skvělou baťovskou cenu 89,90, a kdo nejásá, na toho zakleknem. Už je líp,“ rýpl si do premiéra Andreje Babiše i do předsedy Ústavního soudu ČR Pavla Rychetského.

Nešetřil však ani spolek Milion chvilek, kterému se tady prý nabízí skvělá příležitost ke svržení vlády, které by si spolek možná všiml, kdyby nebyl zahleděn sám do sebe.

„Kdyby partička Milionů chvilek nebyla skupinou do sebe zahleděných elitářů, kteří pláčí, že mají málo moci, tohle by mohla ideálně využít pro svržení vlády. Jenže to nedokáže, protože si zakládá na žlutohnědých svetrech a la Tibet, patetických ódách na Václava Havla, prázdných řečech a nabídce ‚demokracie bez voleb‘, kdy se k moci dostanou lidé, kteří už jednou nebo i vícekrát (že, pane Kalousku?!) dokázali i z chudých udělat ještě chudší. A z bohatých ještě bohatší,“ napsal Tyl.

Naději na změnu poměrů vidí prý Tyl právě v Trikolóře Václava Klause mladšího, byť je zatím trochu skeptický a hodnotí situaci jako „velký špatný“.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Tihle mají přijít do ČT? Ne! Komplikace Lipovské: Soud a nařčení

8:47 Tihle mají přijít do ČT? Ne! Komplikace Lipovské: Soud a nařčení

V Radě České televize je stále živo. Stálá komise České biskupské konference se bude zabývat tím, ja…