Babišův další problém: Lídrem v Harrachově je bývalý příslušník komunistické vojenské kontrarozvědky

17.09.2014 4:46 | Zprávy

EXKLUZIVNĚ Je to zhruba tři měsíce, co šéf hnutí ANO Andrej Babiš vyhrál v Bratislavě soud o neoprávněnou registraci vědomého spolupracovníka komunistické Státní bezpečnosti. A stín minulosti opět obstupuje jeho hnutí. V Harrachově totiž za Babišovo hnutí jako lídr kandiduje bývalý příslušník předlistopadové vojenské kontrarozvědky Jaroslav Čech.

Babišův další problém: Lídrem v Harrachově je bývalý příslušník komunistické vojenské kontrarozvědky
Foto: Hans Štembera
Popisek: Kampaň do nadcházejících voleb v ulicích Prahy, hnutí ANO inzeruje například v metru

Čech k ní nastoupil podle údajů před rokem 1980, v témže roce získal hodnost rotmistra. Člen Komunistické strany Československa vystudoval Vojenskou akademii Antonína Zápotockého (stejně jako ministr školství Marcel Chládek) v oboru spojovací technika. V listopadu 1986 nastoupil na Hlavní správu vojenské kontrarozvědky jako referent motostřeleckého pluku. O rok později absolvoval postgraduální kurz Vojenské kontrarozvědky na fakultě Státní bezpečnosti Vysoké školy Sboru národní bezpečnosti. Stal se starším referentem vojenské kontrarozvědky při brigádě materiálního zabezpečení. V roce 1988 získal medaili Za službu vlasti. Po roce 1989 u vojáků i kontrarozvědky, jako řada jeho kolegů, zůstal. Následně se stal vojenským policistou.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Jaroslav Šťastný

Mgr. Aleš Dufek byl položen dotaz

Uznáváte, že nedostatečně řešíte problémy, které trápí většinu z nás?

Pane Dufku, teď jsem si přečetl tento váš komentář nebo jak to nazvat - https://www.parlamentnilisty.cz/politika/politici-volicum/Dufek-KDU-CSL-Volici-maji-tendenci-se-vymezovat-proti-vladnouci-garniture-756812. Uvádíte v něm, že úspěšná strana bude ta, která dokáže vyřešit reálné problémy lidí - na...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Pochybujete o ruském útoku na depo? Jsme Češi, věříme českým institucím, poučil Foltýn

13:00 Pochybujete o ruském útoku na depo? Jsme Češi, věříme českým institucím, poučil Foltýn

Moderátor Tony Hlavík z Novinky.cz a vládní koordinátor strategické komunikace Otakar Foltýn se v po…