Babišův odpůrce varuje: Čapím hnízdem to nekončí. Ten člověk má pravděpodobně na triku několik trestných činů

10. 9. 2017 9:16

Šéf hnutí ANO Andrej Babiš se veze na vlně popularity. Podle předvolebních průzkumů se pravděpodobně stane příštím českým premiérem. Nedá se však říct, že by ho měli v lásce úplně všichni občané. Babiš má také své zaryté odpůrce. Patří mezi ně kupříkladu lidé sdružení ve skupině AUVA (Andrejovy účtenky vrátíme Andrejovi). Člen skupiny Michal Vožda v rozhovoru pro server Forum24.cz tvrdí, že Babiš může mít na triku hned několik trestných činů.

Babišův odpůrce varuje: Čapím hnízdem to nekončí. Ten člověk má pravděpodobně na triku několik trestných činů
Foto: archiv OF
Popisek: Antibabišovské obrázky
reklama

Skupina se dala dohromady kvůli EET, kterou zavedl Babiš coby ministr financí s tím, že si chce posvítit na ty, kteří kradou. A posvítil si na všechny.

„Než jsme však začali řešit účtenky, ing. Babiš byl v tu dobu ministrem financí, populisticky označil všechny podnikatele a všechny, kterým vadí EET, za zloděje. S tím se nedalo nic dělat. Udělal to tak i Hitler, když označil Židy za strůjce zla a chudoby v Německu. Nechci tím říct, že Babiš je jako Hitler, jen že jeho politická reklama využívá psychologii, která je sice účinná, ale nemorální. Již označení podvodu za krádež je populistické, ale velmi chytlavé,“ varoval Vožda.

Celý rozhovor naleznete zde.

Aktivista je přesvědčen, že Andrej Babiš za čtyři roky ve funkci ministra financí neudělal nic, ale zařídil si tak masivní reklamu, ve které neustále opakoval, jak maká, že mu to mnozí občané uvěřili. Když už Babiš musí uznat, že nesplnil něco, co slíbil, svede to na ostatní zkorumpované strany. On se tolik snažil a staří zkorumpovaní politici mu to zkazili.  

„Mediální síla v Česku funguje za peníze z reklamy a tuto reklamu platí jeho podniky. Když se objeví špatná zpráva o Babišovi v televizi, s největší pravděpodobností zmizí nějaká reklama jeho firem, a to se nelíbí manažerům televize. Výsledek je takový, že se televizní noviny proměnily v politickou reklamu. O důležitých věcech neinformují vůbec nebo jen zkresleně. To naštěstí není případ České televize. Tam, i když je ČT také pod tlakem, jsou její redaktoři hrdinové. Mají novinářskou čest a za to jim děkuji i za celou skupinu AUVA,“ pokračoval Vožda.

Časem se ale ukázalo, že EET je jen špičkou ledovce a Babiš má prý spoustu jiných a větších problémů. Aktivisté mají podezření, že Babiš má na triku několik trestných činů, a požádali ho, aby jim vše vysvětlil. To se však zatím nestalo.

„Chtěli jsme to po něm objasnit, aby jeho voliči věděli, že po volbách mu skutečně může hrozit vězení. Ale on se neobhájil. Bojí se, a my se mu nedivíme. Poté jeho velmi drahá politická reklama nevymyslela nic jiného než trapnou výmluvu,“ pálil dál do šéfa hnutí ANO Vožda.  

Skupina AUVA ale Babišovi nehodlá dopřát klid. Nepochybuje o tom, že tím mnoho lidí naštvou, především skalní stoupence Andreje Babiše, ale to je prý neodradí. „Často si mezi sebou říkáme, že jsme jako Batman, používáme prostředky, které lidé odsuzují. Víme, že nás lidé odsoudí za to, co děláme, ale to zlo prostě neutralizujeme,“ prohlásil Vožda.

Kromě Babiše má prý skupina v hledáčku i Tomia Okamuru s jeho stranou Svoboda a přímá demokracie. Ale Okamura prý není tak nebezpečný populista jako Babiš. Snad jen v tom, že může pomoct Babišovi k nástupu k moci. Okamura proto zůstává jen na okraji zájmu. „Ale u něj jsme vybrali jen takový okrajový a nepřímý boj. Ten je v tuhle chvíli tajný. Ale necítíme od něj nebezpečí,“ řekl Vožda.

Tomio Okamura

  • SPD
  • Předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD)
  • místopředseda PS PČR

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Problém pro ČT. „Čerstvá zpráva: Milion chvilek svolal demonstraci,“ hlásila Witowská. A už to jede

9:14 Problém pro ČT. „Čerstvá zpráva: Milion chvilek svolal demonstraci,“ hlásila Witowská. A už to jede

Člen Rady pro rozhlasové a televizní vysílání Vadim Petrov zveřejnil na svém facebookovém profilu do…