Babišův profesor Zlatuška se pustil do Zemana kvůli nejmenování profesorů. Vytáhl na něj text od Kryla

10.05.2015 10:19

Poslanec Jiří Zlatuška (ANO) se hned dvakrát vyjádřil ke jmenování profesorů prezidentem republiky. Reagoval na dotazy čtenářů serveru ParlamentníListy.cz. Neměla by se u profesorských kandidátů prověřovat např. i jejich morálka, ptala se čtenářka Nina. Zlatuška si vzpomněl na slova písně Karla Kryla, v níž „vrah o morálce káže“. Vysvětlil také, jak je zákonem upraveno používání profesorského titulu.

Babišův profesor Zlatuška se pustil do Zemana kvůli nejmenování profesorů. Vytáhl na něj text od Kryla
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jiří Zlatuška
reklama

Profesor Zlatuška v první řadě zdůrazňuje, že prezident porušuje slib, jenž dal při vstupu do úřadu, a podráží vládu. Jmenování vysokoškolských profesorů totiž patří do skupiny pravomoci hlavy státu, za něž nese zodpovědnost vláda. Podpis prezidenta je tedy jen ceremoniálním aktem. Místo toho, aby se Miloš Zeman choval tak, jak mu ukládá zákon, snaží se postupovat diktátorsky.

„Zbytek včetně prezidentova zaujímání diktátorského postoje k vysokým školám, což je mimo jiné v souvislosti se 70. výročím dost smutné, když už si nevšímá vlastní komunistické minulosti, je podružnost. U poukazů na morálku se mi primárně vybavil verš Karla Kryla toto slovo a roh ulice obsahující v písni ‚Veličenstvo kat‘,“odepsal Babišův poslanec čtenářce. Sluší se dodat, že Karel Kryl zpívá: „Na rohu ulice vrah o morálce káže“.

Další odpovědi poslance najdete zde

V odpovědi dalšímu čtenáři Zlatuška prozradil, že užívání profesorského titulu není upraveno zákonem, takže ho vlastně může používat i někdo, kdo profesorem nikdy jmenován nebyl. Totéž platí o titulu docenta, čímž se tyto hodnosti liší od titulu bakalář, magistr či doktor práv, ty smí používat podle zákona jen člověk, který titul obdržel po splnění zákonných podmínek.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Půlka obyvatel říká, že si nic nedělá ani z příznaků, hromoval Hamáček. Takže vláda výrazně omezila pohyb, do ulic policie a armáda

22:38 Půlka obyvatel říká, že si nic nedělá ani z příznaků, hromoval Hamáček. Takže vláda výrazně omezila pohyb, do ulic policie a armáda

Vláda vyhlásila opět nouzový stav. Od pondělí na tři týdny bude také výrazně omezen pohyb osob. Pro …