Bakala, druhý největší tunelář. Odkladiště jménem senát. Investice jsou důležitější než přebytek rozpočtu. Prezident je na ČT ve formě

14.09.2016 20:37 | Zprávy
autor: mp

Prezident Miloš Zeman se v rozhovoru pro Českou televizi vyjádřil k senátním volbám, ale také ke stavu české ekonomiky. Pokud lidé senát chtěli, mají ho mít, ale pokud by šlo o pana prezidenta, připomněl, že si ve Švédsku senát zrušili. Došlo i na nezaměstnané občany v Česku. Miloš Zeman má za to, že 80 procent dnešních nezaměstnaných zkrátka nechce pracovat.

Bakala, druhý největší tunelář. Odkladiště jménem senát. Investice jsou důležitější než přebytek rozpočtu. Prezident je na ČT ve formě
Foto: Hans Štembera
Popisek: Prezident Miloš Zeman

Horní komora letos slaví dvacet let. Co si prezident myslí o senátních volbách? „Někteří politici, a možná si vzpomenete, že jsem byl jedním z nich, pochybovali o funkčnosti senátu. A já o ní pochybuji dodnes. Zdá se mi, že senát v některých případech, byť ne ve všech, slouží jako odkladiště vysloužilých politiků,“ řekl prezident.

Pokud jde o českou ekonomiku, ta na tom není špatně, protože tato vláda neškrtí ekonomiku tak, jak to podle Miloše Zemana činil exministr financí Miroslav Kalousek. To je jistě pozitivní jev. Obratem však vládě vytkl, že neinvestuje tolik, kolik by mohla. To se projevuje i na přebytku státního rozpočtu. Sice je hezké, že máme rozpočet v přebytku, ale ty investice nám budou chybět.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Mikuláš Peksa, Ph.D. byl položen dotaz

USA

Vy opravdu myslíte, že USA jako velmoc zanikne? A kdo ji ve sféře vlivu podle vás nahradí? Čína, Rusko? To by přeci bylo ještě horší. Dost pochybuji, že by to mohla být Evropa nebo vy snad máte jiný názor?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Do ČT už nesmí, ale ví, jak dopadne nová spacáková revoluce

12:00 Do ČT už nesmí, ale ví, jak dopadne nová spacáková revoluce

Je možné, že se historie bude opakovat, v ČT opět vytáhnou spacáky a začne druhá okupační stávka. Do…