Bakala ke sněmovní komisi k OKD nepřijde

03.08.2018 15:14 | Zprávy
autor: čtk

Finančník Zdeněk Bakala se nedostaví ke sněmovní vyšetřovací komisi k privatizaci důlní společnosti OKD. Oznámil to dnes prostřednictvím svého mediálního zástupce. Zdůvodnil to obavou z toho, že by jeho výpověď byla zneužita k dalším politickým tlakům na soudní projednávání případů souvisejících s OKD.

Bakala ke sněmovní komisi k OKD nepřijde
Foto: Hans Štembera
Popisek: Uhlobaron Zdeněk Bakala

„Je mým nezpochybnitelným právem nevypovídat před komisí za situace, kdy je s ohledem na chování některých osob, zejména politiků, včetně některých členů komise, zřejmé, že by má výpověď mohla být jimi zneužita ke zvýšenému tlaku na nezávislé rozhodování policie, státního zastupitelství a soudů,“ uvedl Bakala v dopise předsedovi sněmovní komise Lukáši Černohorskému (Piráti).

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

JUDr. Jindřich Rajchl byl položen dotaz

Cena dálniční známky.

Dobrý den, kdy navrhnete snížení cen dálničních známek? Máte pocit, že cena 2570 Kč za roční známku odpovídá stavu dálniční sítě v České republice v porovnání s okolními zeměmi? Děkuji.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Foldyna vytáhl paragraf k vyhoštění velvyslance. 40 ukrajinských neziskovek povstalo

20:15 Foldyna vytáhl paragraf k vyhoštění velvyslance. 40 ukrajinských neziskovek povstalo

Debata o další pomoci Ukrajině v Česku se po volbách dál vyostřuje. Poté, co ukrajinský velvyslanec …