Bárta kritizuje Peake. Vicepremiérka prý hraje hru s církevními restitucemi

11.05.2012 15:28 | Zprávy
autor: mp

Podstatně oslabená koalice premiéra Petra Nečase (ODS) se zatím neshodla na tom, zda schválí církevní restituce v podobě, kterou prosazuje především TOP 09. Nepravomocně odsouzený poslanec Vít Bárta dal však v exkluzivním vyjádření pro server ParlamentníListy.cz najevo, že se obává, že ke schválení restitucí nakonec dojde, a to především díky angažmá vicepremiérky Karolíny Peake (LIDEM) v této problematice.

Bárta kritizuje Peake. Vicepremiérka prý hraje hru s církevními restitucemi
Foto: Filip Jandourek
Popisek: Hlasování o důvěře vládě 27. 4. 2012. Pro vládu se vyslovilo 105 poslanců

Nepravomocně odsouzený poslanec Vít Bárta se domnívá, že vicepremiérka Karolína Peake (LIDEM) hraje nebezpečnou hru s církevními restitucemi. Bárta se obává, že Peake nikdy nepřipraví výčtový zákon, v němž by bylo jasně řečeno, co se bude církvím přesně vracet. Své obavy dal poslanec najevo v exkluzivním vyjádření pro server ParlamentníListy.cz. K přípravě tohoto zákona jí přitom zavázaly ještě Věci veřejné, jejichž byla původně členkou.

Rozkol ve vládě i v církvi

„Velmi důležitou roli v této otázce hraje Karolína Peake. Věci veřejné jí původně pověřily tím, aby její úřad připravil výčtový zákon, kde by se majetek jasně vyčíslil. Myslím však, že k tomu nedojde. Z mého pohledu má Peake s premiérem Nečasem dohodu, že se sice církevní restituce o něco posunou, čímž se umlčí nesouhlasící poslanci, ale výměnou za toho, že zákon zůstane tak, jak je,“ napsal Bárta.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Jiří Kobza byl položen dotaz

Euro

Zmiňujete se o jakémsi hlasovacím kartelů zemí eurozóny, ale když teď nejsme členy, nerozhoduje se tak vlastně o našich penězích jen bez nás? I když nemáme euro, tak do EU přeci přispíváme, jen teda pokud to chápu vůbec, tak už o jejich osudu vlastně jako nečlenové eurozóny nerozhodujeme vlastně vůb...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Proboha, co to je?“ Šídlo a Sedláček natočili video. Lidé se zhrozili

20:15 „Proboha, co to je?“ Šídlo a Sedláček natočili video. Lidé se zhrozili

Knihovna Václava Havla čelí v poslední době obrovské krizi, která může vyvrcholit až zavřením instit…