Bárta se zhrozil v ČT: Kočí začíná myslet jako kmotři

14.04.2011 21:30

Hyde park dnes vzhledem k událostem posledních dnů a hostu Vítu Bártovi z Věcí veřejných vysílal v prodlouženém čase. Hovořilo se v něm o algoritmech chování kmotrů, o zklamání Bárty i o tom, že on sám nechce uvěřit tomu, že by Kočí byla sama bez vedení někoho v pozadí schopna takových obludností.

Bárta se zhrozil v ČT: Kočí začíná myslet jako kmotři

Exministr dopravy Vít Bárta v pořadu Hyde park zdůraznil, že štěnice u Kristýny Kočí jsou velmi nebezpečný symbol, se kterým je třeba se nějak vypořádat. Odmítl zároveň jakékoli spojení. "Je to věc vážná, a je třeba ji vysvětlit," řekl Bárta.

Na dotaz, co říká na chování Kristýny Kočí, jež vychází na veřejnost, Bárta připustil, že ač ji znal dva roky, zřejmě ji nepoznal zcela dobře. "Ona se dostala do naprosto obludné představy, propadla lidem, kteří jsou spojováni s praktikami přeběhlíků. Je to nyní snad naprosto jiný člověk. Zatímco hovořila o Věcech veřejných  a mém vedení strany jako o nějaké sektě, mám dojem, že jí mezitím nějací kmotři vymyli mozek," uvedl ministr v demisi. Doplnil, že se necítí ani "mrtvej, ani vodvařenej," jak se o něm zmiňovala Kristýna Kočí v nahrávce, kterou přinesl Týden.cz. 


Vít Bárta na dotaz diváka zdůraznil, že rozhodně svůj boj v politice nemíní vzdát.

"Toto všechno je pro mě obrovské zklamání, nesmíme se ale nechat zahnat do rohu. Navíc vím, že mám podporu, o které se dozvídám denně z desítek emailů, jež ke mně přicházejí," podotkl.

Debata v Hydeparku se obrátila také k tomu, jak probíhalo předání finanční hotovosti Kristýně Kočí.

Peníze jsem dal Kristýně nenápadně, abych ji ochránil

"Vložil jsem skutečně finanční obnos do obálky, na veřejnosti v restauraci Austria nedaleko sídla Věcí veřejných tak, aby to pokud možno nebudilo pozonost. bylo to proto, abych Kristýnu nevystavil nějakému možnému bezpečnostnímu riziku, přece jen šlo o velký obnos," řekl k tomu Bárta.

Poté, co se ho další divák zeptal, jestli jako šéf největší bezpečnostní agentury v zemi neměl možnost si Kristýnu Kočí předem prověřit, Bárta bez zaváhání odpověděl, že se se vstupem do politiky zavázal, že nebude aktivity bezpečnostní agentury jakýmkoli způsobem s politikou spojovat. "Znal jsem ji, jak už jsem uvedl, dva roky, až nyní mě zklamala. Přesto si myslím, že by takové obludnosti, jaké lezou ven z té nahrávky, nebyla sama schopná. Musela být dle mého manipulována - to vše totiž spíše nasvědčuje o algoritmu chování kmotrů," politoval bývalou stranickou kolegyni Bárta.

Kristýnu Kočí jsem znal jen jako dámu... 

Dokonce zdůraznil, že tak, jak slyšel mluvit Kristýnu Kočí na zmiňované nahrávce, ji nikdy před tím hovořit neslyšel. "Znal jsem ji jako dámu. Takto se na poslaneckém klubu opravdu, ale opravdu nemluví," přiznal Bárta své osobní zklamání.


"Vnímám  rostoucí nespokojenost mezi lidmi. Ale snažím se nemluvit, ale spíš konat. Důkazem toho je třeba to, že jsem na ministerstvu dopravy ušetřil za dobu mého působení sedm miliard korun. Poté, když se objevila kauza, která by naši stranu mohla v budoucnu, než se vyšetří, ohrožovat na důvěryhodnosti, složil jsem ministerský post. Ten vývoj mě velmi bolí, to musím přiznat," odpověděl na otázky položené jen jako by mezi řádky volajícího diváka, který jak přiznal, měl svoji televizní premiéru.

Kmotři jsou velmi vzteklí, že jim nevyšly jejich plány

Vít Bárta se velmi rozohnil nad tím, že je ABL pokládáno za virus a démonizováno. Připomněl své závazky, o kterých hovořil krátce po svém vstupu do politiky - tedy to, že do politiky vstoupil, protože už má něco vyděláno a chtěl by něco dokázat i změnit. Zdůraznil, že vstupu do politiky nelituje. "I když psychiatrické profily lidí v Poslanecké sněmovně, jak říká moje žena (Kateřina Klasnová, VV), jsou takřka vyčerpávající," dodal.

"Udělal jsem, myslím, maximum pro to, abych nemohl být spojován s něčím, co do politiky nepatří. Vzdal jsem se podílu v ABL, prodal jsem detektivní divizi. Teď je vše jinak. Všechno, co mám, je mé dobré jméno, které musím očistit. A je jasné, že to bude složité, protože kmotři jsou velmi vzteklí nad tím, co všechno Věci veřejné dokázaly. A také nad tím, že jim nějaké plány prostě nevyšly," vysvětlil svoji verzi Bárta.

Přihrál jste otci Kočí nějaké zakázky? Ptal se další divák

Tuto otázku jednoznačně odbavil Bárta lakonickým ne.

Stejně tak odpověděl i na to, zda nemá nějaké kompromitující materiály na Miroslava Kalouska. "Ne, opravdu nemám a nesbírám je," odpověděl Bárta.

Na otázku, kterou zřejmě Bárta očekával - tedy zda má něco Petr Tluchoř, poslanec ODS s Kristýnou Kočí, exministr dopravy zvážněl a odpověděl s odkazem na již citovanou větu. "Už jsem tu hovořil o kmotrovských praktikách a možném vedení Kristýny právě některými kmotry...Víc to nechci komentovat."

Čtěte také:


Klausova privatizace pera - je to půvabné

Řeč přišla i na jeden z nejpopulárnějších videoklipů posledních dnů - totiž ztracení pera na oficiální návštěvě prezidenta Václava Klause v Chile. "Nadsázka a vtip médií v tomto případě byla půvabná a má tam prostě své místo. Ale komentovat to tak nějak, že by se prezidentovi přisuzovaly nějaké podivné vlastnosti či úmysly, to už považuji za nevkusné a nevhodné," odpověděl po chvilce smíchu Bárta.

Čtěte také:


Závěrem Bárta slíbil všem divákům, že i nadále svůj politický boj povede a vyzval i ostatní, aby ho nevzdávali. "Budu bojovat," zakončil Hyde park Vít Bárta.

Pozitivně Bártovo vystoupení ohodnotilo 75 procent z rekordního počtu 2271 hlasujících diváků pořadu.
 

Ptejte se Víta Bárty ZDE

##MINIPAS 1975##

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Alena Hechtová

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Tupé škrty! Ne, neurážejte!“ V Partii posadili ke stolu Schillerovou a Stanjuru. Co věta, to hádka

12:59 „Tupé škrty! Ne, neurážejte!“ V Partii posadili ke stolu Schillerovou a Stanjuru. Co věta, to hádka

„On tady pan Stanjura řekl: Dali jste lidem moc peněz, a měli jste zvýšit nezaměstnanost,“ vypálila …