Barták neuspěl s další stížností proti stíhání v kauze Tatra

10.07.2012 12:26

Bývalý ministr obrany Martin Barták neuspěl s ústavní stížností proti okolnostem svého trestního stíhání v údajné korupční kauze. Soudci ji odmítli jako zjevně neopodstatněnou.

Barták neuspěl s další stížností proti stíhání v kauze Tatra
Foto: wikipedie.cz
Popisek: Bývalý ministr obrany Martin Barták
reklama

Barták čelí podezření, že v roce 2008 požádal o úplatek v souvislosti s nákupem automobilů Tatra pro vojsko. Policisté jej začali stíhat loni koncem listopadu. Už předtím podal Barták neúspěšnou ústavní stížnost proti vleklému vyšetřování.

V nové stížnosti Barták tvrdil, že je stíhán nezákonným způsobem, v kauze chybí důkazy a vytýkaný skutek nevykazuje všechny zákonem požadované znaky trestného činu. Poukázal i na to, že k údajné žádosti o úplatek došlo ve Spojených státech. Zpochybnil proto místní příslušnost Krajského státního zastupitelství v Ostravě, které kauzu dozoruje. Nelíbilo se mu ani to, že je stíhán spolu se zbrojařem Michalem Smržem. Policie podle Bartáka neprokázala žádné vazby, které by jej se Smržem v kauze Tatry nějak spojovaly.

Ústavní soud (ÚS) nezjistil žádné závažné chyby při zahájení stíhání ani v následném postupu žalobců. „Trestný čin, který je v tomto skutku spatřován, je přiměřeným způsobem označen, stejně jako skutečnosti, které odůvodňují závěr o důvodnosti trestního stíhání," stojí v usnesení soudce zpravodaje Miloslava Výborného. Soud rozhodl v červnu bez veřejného jednání, dnes usnesení zpřístupnil v databázi pod spisovou značkou IV.ÚS 958/12.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: joh
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Václav Vlk, signatář Charty: O Babišovi si můžete myslet, co chcete. Ale představte si, že by koronu měli řešit Fiala s Kalouskem...

15:58 Václav Vlk, signatář Charty: O Babišovi si můžete myslet, co chcete. Ale představte si, že by koronu měli řešit Fiala s Kalouskem...

Signatář Charty 77 Václav Vlk má za to, že řada lidí sice nemusí milovat Andreje Babiše (ANO), ale v…