Barták vězení nezvládá, informuje TV Barrandov

24.01.2013 21:59

Když Jaroslava Bartáka, který je ve vazbě kvůli týrání asistentek, před rokem a půl zatýkali na letišti v Praze, vypadal po návratu z dovolené odpočatě, zdravě a sebejistě. Podle TV Barrandov se ale jeho stav - psychický i fyzický - velmi zhoršil.

Barták vězení nezvládá, informuje TV Barrandov
Foto: Filip Jandourek
Popisek: Věznice Pankrác
reklama

Na středeční jednání soudu, u kterého Barták vypovídal coby svědek v případu podvodné castingové agentury, musela ho přivézt sanitka z vězeňské nemocnice. Vězeňská služba odmítla sdělit, jak vážné jsou Bartákovy zdravotní potíže a proč byla nutná hospitalizace v nemocnici.

Bartákův obhájce František Novotný jen sdělil, že se mu udělalo nevolno. "To jsou běžné případy ve věznici, protože ne každý to snáší dobře." Spekulace o tom, že by pobyt ve vězení snášel natolik špatně, že by se mohl třeba pokusit o sebevraždu, kategoricky odmítl: "To vůbec ne, on se má moc rád," uvedl obhájce pro TV Barrandov.

Láska k vlastní osobě je zřejmě také to jediné, co mu zbylo. Manželka Lenka se s ním během vazby rozvedla. Výčet obvinění, která proti lékaři byla vznesena, je dlouhý. A podle výpovědí napadených žen o agresivitě svého muže věděla a sama s ním měla neblahé zkušenosti. Obžaloba viní lékaře z osmi různých trestných činů, nechybí mezi nimi znásilnění, omezování osobní svobody, sexuální nátlak, ublížení na zdraví či vydírání. Hrozí mu tak, že za mřížemi zůstane až 12 let.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: joh
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Noví komunisté, ti zelení. Nikdo si je tak ale netroufá nazvat. Takže to Karolína Stonjeková napravila a naložila jim za vše

20:13 Noví komunisté, ti zelení. Nikdo si je tak ale netroufá nazvat. Takže to Karolína Stonjeková napravila a naložila jim za vše

Komentátorka Karolina Stonjeková varuje před vlnou „nových mladých komunistů“. Avšak nemyslí jimi čl…