Bartoš: Babiš už neumí ani lhát

14.09.2021 7:54 | Ze sítí

Šéf Pirátů Ivan Bartoš se na svém instagramovém profilu vyjádřil k elektromobilitě a k tomu, jakou politiku prosazuje premiér Andrej Babiš (ANO). Sdílel k tomu článek Seznam Zpráv, jenž informuje o tom, že předseda vlády chce propagovat elektroauta.

Bartoš: Babiš už neumí ani lhát
Foto: Screen: CNN Prima News
Popisek: Předseda Pirátů Ivan Bartoš v předvolební debatě na CNN Prima News.

Anketa

Jste pro zákaz prodeje aut se spalovacími motory v roce 2025, jak chce EU?

1%
hlasovalo: 13650 lidí

„Změny vždycky vyvolávají obavy. A jedna významná změna se týká toho, na co budou jezdit naše auta. Bez ohledu na to, co dělají a říkají politici, je situace jasná: Největší světové automobilky včetně Volkswagenu a Daimleru již oznámily, že končí s vývojem spalovacích motorů a soustředí se na elektřinu. I naše Škodovka říká, že za 10 let bude mít více než polovinu modelů s elektropohonem,“ poznamenává Bartoš. 

„Piráti a Starostové mají v plánu podpořit rozvoj infrastruktury pro nabíjení elektroaut prostě proto, že jich na trhu bude víc a víc. Máme ve zvyku myslet na budoucnost a svobodu volby. Nemá totiž smysl klást elektromobilitě překážky. Vláda Andreje Babiše, která nebyla schopna ani pořádně opravit D1, takového uvažování asi není schopna, a proto svou nemohoucnost zastírá vylhanými hloupostmi o zákazech spalovacích motorů,“ podotkl.

„Jestli chce předseda vlády bojovat proti elektromobilitě a zelené ekonomice až do roztrhání těla, měl by to alespoň dělat důsledněji, protože jinak se sám usvědčuje ze lži. Jak si jinak vysvětlit, že vláda plánovala v rámci českého předsednictví EU elektromobilitu přímo propagovat a Úřad vlády už vypsal výběrové řízení na 55 elektroaut,“ sdílí Bartoš článek serveru Seznam Zpráv, jenž o dané věci informuje.

„Pane premiére, že neumíte pořádně řídit stát, už jsme si zvykli. Ale vy už ani neumíte pořádně lhát. To je docela novinka,“ uzavřel Bartoš.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Energetický hladomor! Nerušil z SPD přivodil slabost všem fanouškům Green Deal. Cibulka v plánu vidí stopu Moskvy

22:10 Energetický hladomor! Nerušil z SPD přivodil slabost všem fanouškům Green Deal. Cibulka v plánu vidí stopu Moskvy

Další předvolební debata Radiožurnálu je za námi. Ve čtvrtek ve studiu usedli Josef Nerušil (Svoboda…