Bartoš na Vyšehradě znovu burcoval proti uprchlíkům. Při následném pochodu narazil na odpůrce s židovskými hvězdami. Policie měla práci

15.08.2015 16:51

Předseda Národní demokracie Adam B. Bartoš pořádal další akci namířenou proti uprchlíkům, a to na pražském Vyšehradě – místě, kde se tvořily české dějiny. A teď je na čase národ znovu vzkřísit. Tak to alespoň vidí Bartoš. Proti této akci se postavila asi stovka odpůrců, mezi nimiž byly k vidění židovské hvězdy i obrázek Václava Havla.

Bartoš na Vyšehradě znovu burcoval proti uprchlíkům. Při následném pochodu narazil na odpůrce s židovskými hvězdami. Policie měla práci
Foto: Hans Štembera
Popisek: Adam Bartoš na 3. táboru lidu
reklama

Na akci předsedy Národní demokracie Adama Bartoše dorazilo dvě stě až tři sta osob. Nesly transparenty namířené proti příjímání uprchlíků v Česku i proti Evropské unii. Na jednom z plakátů byla k vidění také ombudsmanka Anna Šabatová jako jedna z hlavních zastánkyň uprchlíků.

Ti nám podle Bartoše škodí a je na ně napojen obrovský byznys, na nějž jsou podle názoru tohoto radikálního politika napojeny i české neziskové organizace. Pokud si někdo myslí, že se nás uprchlická krize zatím netýká, má se podle Bartoše podívat např. na pražská nádraží.

„Je možné, že jsou mezi námi provokatéři. Oponenti se budou pokoušet narušit naše shromáždění,“ varoval mimo jiné Bartoš s tím, že Vyšehrad je místem, kde se tvořily dějiny, a proto je příhodné, aby na tomto místě český národ znovu zvedl hlavu.

Na akci zazněly i výkřiky, v nichž byly odsuzovány Spojené státy a Izrael. Tvrdých slov se dočkali i pracovníci České televize poté, co průvod dorazil na Kavčí Hory. „Dvořáku, vypadni,“ pokřikují pod okny a zřejmě doufají, že je uslyší generální ředitel ČT Petr Dvořák.

Pochod se následně z Vyšehradu vydal k České televizi a asi v polovině trasy čekala na účastníky stovka protestujících občanů. Někteří měli na tričkách židovské hvězdy a jeden z nich dokonce portrét Václava Havla. Oba tábory odděloval kordon policistů.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Jan Rychetský
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hřib a Drahoš opět dráždí čínského draka. Vytvořili děkovné VIDEO a Tchaj-wan ho zveřejnil. Diplomaté nevěří svým očím

19:13 Hřib a Drahoš opět dráždí čínského draka. Vytvořili děkovné VIDEO a Tchaj-wan ho zveřejnil. Diplomaté nevěří svým očím

"Bylo by prospěšné, kdyby váš národ mohl být zapojen ve Světové zdravotnické organizaci." To řekl se…