Bartošek jde do boje. Má zájem o křeslo šéfa lidovců

07.12.2019 7:18

Šéf sněmovního klubu a místopředseda KDU-ČSL Jan Bartošek bude v lednu kandidovat na předsedu lidovců. O místo, které z rodinných důvodů opouští Marek Výborný, má zájem i europoslanec Tomáš Zdechovský. Kandidaturu avizoval v pondělí. Bartošek se o vedení lidovců ucházel už letos na jaře, nyní podle prohlášení na twitteru cítí podporu.

Bartošek jde do boje. Má zájem o křeslo šéfa lidovců
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jan Bartošek

"Po zvážení všech okolností a na základě podpory, kterou my vyjádřili členové z regionů, jsem se rozhodl na nadcházejícím sjezdu kandidovat na předsedu," uvedl Bartošek na sociálních sítích. V Brně koncem března, když lidovci vybírali nástupce Pavla Bělobrádka, nepostoupil Bartošek ve volbě lídra do druhého kola volby, v ní pak v souboji s Výborným neuspěl bývalý ministr zemědělství Marian Jurečka.

Výborný se rozhodl skončit kvůli rodinným důvodům, v září mu náhle zemřela manželka. Vedle Bartoška a Zdechovského zatím nikdo další kandidaturu neoznámil, podle spekulací médií by se o funkci mohl znovu ucházet i Jurečka. Zdechovský zmínil, že ve straně se hovoří i o nynější první místopředsedkyni Šárce Jelínkové nebo europoslankyni Michaele Šojdrové.

Lidovcům chce Zdechovský nabídnout konzervativnější pohled soustředěný na ekonomiku, transparentnost a budování značky. Bartošek na jaře nastínil, že by jako předseda lidovců chtěl zvýšit zastoupení žen ve vedení strany, v českém Parlamentu i v krajích. Strana podle něj potřebuje také omladit. Mezi tématy, kterými by se měla politika KDU-ČSL zabývat, zmiňoval ekologii, podporu malých a středních podnikatelů, boj s chudobou a také vědu, výzkum a vzdělávání.

Ing. Jan Bartošek

  • KDU-ČSL
  • Místopředseda KDU-ČSL
  • místopředseda PS PČR

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: čtk

Ing. Jana Bačíková, MBA byl položen dotaz

Jak dlouho myslíte, že vaše důchodová reforma vydrží?

Dobrý den, zajímalo by mě, k čemu je dobrá důchodová reforma, na které nepanuje mezi vládou a opozicí shoda? Protože co když se nějaká schválí a jiná (další) vláda, ji zase zruší? Myslíte, že to prospěje něčemu pozitivnímu? Proč je takový problém se dohodnout? Vy jste sice opozici k jednání přizvali...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Úplně jinak. Reforma „slovenské ČT“ tak, jak se o ní nepíše

12:53 Úplně jinak. Reforma „slovenské ČT“ tak, jak se o ní nepíše

Na Slovensku je rušno kolem veřejnoprávních médií. „Největší likvidátoři svobody slova se dnes pasuj…