Bělobrádek odpověděl na otázku i čtenáři, kterého pak osočil z podlosti

30.07.2014 13:15

Nejen na otázku, zda svou politikou nevede ČR do války, odpověděl na svém profilu na serveru ParlamentníListy.cz předseda lidovců Pavel Bělobrádek. Reagoval i na dotaz, proč se Vietnamci integrují do české společnosti lépe než „cikáni“, i na to, jaké bude mít KDU-ČSL heslo v kampani před komunálními volbami.

Bělobrádek odpověděl na otázku i čtenáři, kterého pak osočil z podlosti
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda KDU-ČSL Pavel Bělobrádek

Jeden ze čtenářů se Bělobrádka zeptal, zda si nemyslí, že svou politikou nevede ČR do války. Tázající v této souvislosti zmínil Bělobrádkovu kytici „pro podporu teroristům v Sýrii na úplném začátku konfliktu“.

Bělobrádek: Lidovce vedu od úspěchu k úspěchu

Šéf lidovců odmítl, že by vedl naši zemi do války. Naopak, domnívá se, že svou politikou vede KDU-ČSL „od úspěchu k úspěchu“. Ohledně své podpory syrských rebelů podotkl, že se musí zlu odporovat už od základu. Poukázal také na to, že na začátku syrské války byli protestující neozbrojení civilisté.

Jedna z otázek Bělobrádka evidentně rozhořčila

Zmíněný čtenář se pak ještě Bělobrádka zeptal, na čí straně by měla v případě, že vypukne třetí světová válka, stát naše země.

„Na vojně jsi asi nebyl. Chtěl bys bojovat na straně dobra svou přímou účastí?“ zeptal se čtenář lidoveckého šéfa mimo jiné. Bělobrádek by chtěl bojovat „na straně dobra, demokracie a pravdy“. Zároveň se ale do tázajícího ostře opřel: „Ne, na vojně jsem nebyl, na rozdíl třeba od Hitlera či Stalina. Dobře víš, že jsem nemocný a na vojně jsem být nemohl a tato tvoje poznámka svědčí o tvojí podlosti.“

Integrovat se může každá komunita. Jen musí chtít

Jiného čtenáře zase zajímalo, proč se Vietnamci „dokázali poměrně dobře v Česku přizpůsobit, na rozdíl od cikánů“. Bělobrádek souhlasil s tím, že Vietnamci se v naší zemi „dobře integrují“. Na Asiatech ovšem našel jedno „ale“. „Ovšem vietnamská komunita je problematická v některých druzích kriminality, organizované skupiny např. obchodují s drogami. Věřím, že se integrovat může každá komunita, jen musí dostat vzdělání a sama musí chtít,“ napsal.

Dalšího čtenáře zaujalo, že zatímco ČSSD jde do podzimních voleb s heslem „Měníme zemi k lepšímu“, na internetu žádné volební heslo KDU-ČSL nenašel. Bělobrádek k tomu uvedl, že lidová strana centrální kampaň nepovede. „Dáme doporučení, ale v rámci subsidiarity necháme heslo na každém k uvážení,“ uvedl.

Celé znění otázek a odpovědí najdete zde: http://www.parlamentnilisty.cz/profily/MVDr-Pavel-Belobradek-Ph-D-MPA-3051

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Po této Partii bude v koalici dusno. Schillerová měla sólo a v přímém přenosu před zraky veřejnosti potupila Maláčovou

12:30 Po této Partii bude v koalici dusno. Schillerová měla sólo a v přímém přenosu před zraky veřejnosti potupila Maláčovou

Do nedělní Partie televize Prima zavítala místopředsedkyně vlády a ministryně financí Alena Schiller…