Bém vynadal vedení Prahy. Do čela hlavního města ale zpátky nechce

25.10.2012 19:44

Bývalý pražský primátor Pavel Bém dorazil na jednání pražského zastupitelstva. Zkritizoval způsob, jakým je město řízeno. Zvláště se rozčílil kvůli Dopravnímu podniku. Bém uvedl, že to rozhodně nebylo naposledy, kdy na jednání přišel.

Bém vynadal vedení Prahy. Do čela hlavního města ale zpátky nechce
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ex-primátor Pavel Bém

Podle MF DNES Béma vyděsila otázka, zda by se do pražské politiky nechtěl vrátit. "Já se do pražské komunální politiky určitě vrátit nemíním. Ale po dvou letech distingovaného mlčení gentlemana, který novicům dává šanci vyniknout, budu jako poslanec a bývalý primátor poukazovat na vše špatné, co současná radnice dělá," prohlásil.

Rozhodně prý na zasedání zastupitelstva nepřišel naposled. "Ovšem říkám, pouze ty významné věci, nikoliv každodenní drobnosti. Zadlužování Prahy je jeden z těch dle mého názoru 'smrtelných' hříchů. Totální rozložení a kolaps Dopravního podniku je dalším mimořádně nezodpovědně vytvořeným megaproblémem," dodal Bém, který promluvil při takzvaných interpelacích.

Ve čtvrtek šel do budovy magistrátu na Mariánském náměstí, aby se dozvěděl, jak probíhá výběr generálního ředitele Dopravního podniku. A podle jeho slov ho překvapilo, že se v tomto ohledu nic neděje. DP je podle něj oproti době jeho vlády nad Prahou v rozkladu a má prý menší výkony než v době povodní. Bém zároveň zkritizoval záměr vedení města půjčit si 200 milionů eur.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: joh

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vojtěchu, vraťte diplom. Znásilňování práva, stále dokola. Pánové nahoře nás záměrně udržují ve strachu, myslí si advokátka Zwyrtek Hamplová

20:25 Vojtěchu, vraťte diplom. Znásilňování práva, stále dokola. Pánové nahoře nás záměrně udržují ve strachu, myslí si advokátka Zwyrtek Hamplová

„Nedej bože, to tvoří po večerech sami?“ Známá a oceňovaná advokátka Jana Zwyrtek Hamplová kroutí hl…