Ištvan prohlásil, že podobné záležitosti jsou vyšetřovány v mnoha vyspělých západních zemích, jen Česká republika je zatím bohužel výjimkou. Jako příklad uvedl svého kolegu z Itálie, který prošetřuje tamějšího bývalého premiéra Silvio Berlusconiho za údajné podplacení senátora a následný pád italské vlády. „Je otázkou, proč naši právníci, komentátoři a další o takových záležitostech nemluví,“ pokrčil rameny.
Zdůraznil, že pokud státní zástupce má důkazy o podezření ze spáchání trestného činu, tak musí konat. Dodal, že je nutno odlišit legitimní jednání vlády od jednání, z něhož má mít prospěch nějaký jedinec.
ODS Ištvana dokonce pojmenovala jako škůdce demokracie. Ten na její dnešní vystoupení před novináři nechtěl reagovat. „Musím se oprostit od nějakých vyjádření, mohlo by to být viděno jako předpojatost. Je mi jasné, že veřejnost to může vnímat jako zastrašování. Tyto politické proklamace bych ale nepovažoval za příliš významné,“ poznamenal.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: nem