Benešová nepochybuje o tom, že Rusnokova vláda získá důvěru

07.07.2013 19:23

Designovaná ministryně spravedlnosti a bývalá nejvyšší státní zástupkyně Marie Benešová (ČSSD) je přesvědčena, že vláda premiéra Jiřího Rusnoka dostane důvěru Poslanecké sněmovny. "Já jsem ale přesvědčena, že nakonec vláda tu důvěru dostane. Tak mi něco říká, že ano," uvedla Benešová v rozhovoru pro deník Právo.

Benešová nepochybuje o tom, že Rusnokova vláda získá důvěru
Foto: ČSSD
Popisek: Ministryně spravedlnosti Rusnokovy vlády Marie Benešová

S tímto názorem se ale mnohé politické elity neztotožňují. Například předsedkyně sněmovny Miroslava Němcová (ODS) v neděli uvedla, že nyní si myslí, že Rusnokova vláda důvěru nezíská. Připustila ale, že do hlasování o důvěře se situace může změnit. Sama za sebe ovšem vládu nového premiéra odmítá.

Ačkoli Benešová věří v úspěch Rusnokova kabinetu, počítá i s možností, že vláda nakonec důvěru nezíská. I tak je připravena vést ministerstvo až do řádných voleb v květnu příštího roku. "I tato varianta je možná. Topolánek taky vládl dlouho v demisi. Neumím to ale odhadnout, jestli to bude, či nikoli," uvedla Benešová.

Opozice je stále pro předčasné volby

Ministryně ovšem upozornila, že stejně jako opozice stále doufá v předčasné volby. "Pro mě by bylo příjemné, kdyby se sněmovna rozpustila, udělaly se nové volby a vládli jsme jen krátkou dobu. To bych lidsky docela uvítala," konstatovala.

Ambici stát se ministryní prý nikdy neměla, převládl ale pocit odpovědnosti. "Už mám přece jen radši klid, ale když vím, že má země problém a než aby pokračovala ta pravicová vláda a ty nešvary, které lidi odmítají, tak je potřeba napnout síly, aby se toto odbouralo. Ale samozřejmě by to chtělo volby, pro ty jsem. A když budou předčasné, budu jen ráda," řekla Benešová.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: adr

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Jebáj*m, kluci!“ Schillerová se vypravila do bašty socdem, na vlastní poslance kašlala. Babišovo hnutí sklízí výsměch

20:45 „Jebáj*m, kluci!“ Schillerová se vypravila do bašty socdem, na vlastní poslance kašlala. Babišovo hnutí sklízí výsměch

Je paradoxní, že se o tom redakce dozvěděla od zástupce ODS v Pardubicích. Řeč je o mediálně nezajím…