Benešová zřejmě bude kandidovat za ČSSD. Zemanovce by prý odmítla

12. 8. 2013 16:19

Ministryně spravedlnosti Marie Benešová odmítá kandidovat v předčasných volbách za Stranu práv občanů - zemanovci (SPOZ). Sociální demokraté totiž jednají o její kandidatuře za ČSSD v Ústeckém kraji, a to i přesto, že nyní je členství Benešové ve straně pozastaveno kvůli její účasti ve vládě Jiřího Rusnoka. Informoval o tom server Novinky.cz.

Benešová zřejmě bude kandidovat za ČSSD. Zemanovce by prý odmítla
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministryně spravedlnosti Rusnokovy vlády Marie Benešová
reklama

Pokud by tedy zemanovci Benešovou s nabídkou kandidatury oslovili, odešli by s nepořízenou. „Kdybych byla oslovena, tak nemám moc co zvažovat, protože mi byla ze strany ČSSD nabídnuta kandidatura za okres Louny,“ prozradila Benešová pro Novinky.cz s tím, že v úterý bude její kandidaturu probírat okresní výkonný výbor sociální demokracie.

Šéf ústecké krajské sociální demokracie Radek Scherfer vyjádřil kandidatuře Benešové podporu. „Její kandidaturu vítám, vážím si každého s jasným názorem a odbornou erudicí,“ uvedl.

A nebrání se jí ani šéf poslanců ČSSD Jeroným Tejc. „Podle mého názoru je to věc, o které bychom mohli přemýšlet. Určitě je lepší, kdyby pomohla sociální demokracii ve volbách ve významném kraji, než kdyby kandidovala za SPOZ,“ nechal se slyšet.

Kromě okresní organizace musí kandidaturu Benešové za ČSSD schválit i organizace krajská a poté nejvyšší stranické vedení. Vzhledem k předčasným volbám tento proces zřejmě proběhne ve zrychleném režimu.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: nem
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

To podělali? Milion chvilek: Jasné informace. Nebudou rádi

20:01 To podělali? Milion chvilek: Jasné informace. Nebudou rádi

Moderátorka Jana Bobošíková tentokrát v pořadu JB Talk internetové XTV přivítala politologa Jana Kub…