Berdychův gang plánoval útěk z vězení. Vězeňská služba ale zasáhla

17.10.2011 20:07

Vězeňská služba spolu s policií překazila velkou vzpouru. Vězni se prý chtěli prostřílet na svobodu, útěk měli organizovat členové Berdychova gangu. Při raziích se našly zbraně.

Berdychův gang plánoval útěk z vězení. Vězeňská služba ale zasáhla
Foto: Filip Jandourek
Popisek: Věznice Pankrác
Uvěznění členové Berdychova gangu měli podle informací TV Prima organizovat vzpouru na pankrácké věznici v Praze. Při raziích se našly i zbraně, a to jak bodné, tak i střelné. Vězni předpokládali, že věznice bude v jejich rukách do čtyř minut. Poté chtěli ovládnout velín, aby stráže nemohly zavolat o posily. Nakonec by se prý dostali až do zbrojnice, kde by nafasovali pistole či brokovnice.

Vzpouru ale nakonec zlikvidovala Vězeňská služba ČR spolu s policií. "Mohu potvrdit, že se nám opravdu podařilo odhalit plány na hromadné nepokoje vězňů. Na to jsme odpověděli řadou bezpečnostních opatření, mezi něž patří například důkladnější kontroly nebo posílení směn ve věznicích," uvedla pro server iDnes.cz mluvčí strážců věznic Markéta Prunerová.

Zbraně si gang vyráběl sám

Podobně hovořil i ministr spravedlnosti Jiří Pospíšil. Nechtěli však zatím sdělit, v kolika věznicích se trestanci domlouvali a kolik zbraní se celkem zabavilo. Údajně se na akci podílela i Bezpečnostní informační služba (BIS), ta to však popírá.

Zbraně se do cel dostaly tak, že někteří vězni pracují jako obráběči kovů, a tak si mohli ze součástek zbraně vyrobit. Mluvčí Vězeňské služby Robert Káčer popřel, že by se do věznice zbraně dostaly nějak zvenčí.

Čtěte více:

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: pan

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Krach! Rada ČT hodila Dvořákovi rozpočet na hlavu. Info o dalším vývoji

18:18 Krach! Rada ČT hodila Dvořákovi rozpočet na hlavu. Info o dalším vývoji

RADA ČESKÉ TELEVIZE Drtivý úder schytal ředitel veřejnoprávní televize Petr Dvořák na posledním leto…