Bernd Posselt byl opět zvolen nejvyšším představitelem sudetských Němců

27. 2. 2016 21:29

Bavorský politik Bernd Posselt zůstává nejvyšším představitelem Sudetoněmeckého krajanského sdružení (SL). Spolkové shromáždění SL ho dnes v Mnichově velkou většinou opětovně zvolilo do funkce mluvčího sdružení, kterou zastává už od roku 2008. SL to dnes oznámilo v tiskové zprávě.

Bernd Posselt byl opět zvolen nejvyšším představitelem sudetských Němců
Foto: Hans Štembera
Popisek: Bernd Posselt

Posselta ve volbě podpořilo 88 ze sta delegátů Spolkového shromáždění SL. Politik bavorské Křesťanskosociální unie (CSU) tak bude nadále vykonávat nominálně nejvyšší funkci sdružení, kterou je mluvčí. Posselt navíc zastává od roku 2014 i druhou nejvyšší funkci SL, kterou je předseda sdružení.

Posselt dnes před volbou obhajoval reformní kurz, který SL pod jeho vedením přijalo. Vyslovil se pro budování mostů mezi sudetskými Němci a Čechy, pro ochranu sudetoněmeckého kulturního dědictví a znovu podpořil změnu stanov, z nichž má zmizet požadavek na vrácení zkonfiskovaného majetku.

Sudetští Němci vypustili ze stanov SL zmínky o snaze získat zpět majetek zkonfiskovaný při odsunu z Československa na loňském zasedání Spolkového shromáždění SL. Správní soud v Mnichově však letos tuto změnu zrušil, protože vedení sdružení neposkytlo dostatečnou lhůtu pro vypořádání všech připomínek. Posselt chce prosadit změnu stanov ve stejném znění jako loni, Spolkové shromáždění SL by o ní mělo jednat v neděli. Část sudetoněmeckých organizací však proti vypuštění požadavku na navrácení majetku protestuje.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam, čtk

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

To je darda: 43,5 procenta pro Miloše Zemana, Drahoš hodně vzadu. Průzkum pro ČT

21:41 To je darda: 43,5 procenta pro Miloše Zemana, Drahoš hodně vzadu. Průzkum pro ČT

Už jen necelé čtyři týdny zbývají do prezidentských voleb. Průzkum ukázal, jak by to asi vypadalo, k…