Berndu Posseltovi za zásluhy o stát... Okamura četl návrhy na vyznamenání a nevěřil

03.05.2024 22:28 | Zprávy

Poslanecká sněmovna nominovala na udělení vyznamenání Za zásluhy ke sblížení Čechů a sudetských Němců německého politika Bernda Posselta. Hnutí SPD s nominací vyjádřilo nesouhlas. Jeho předseda Tomio Okamura Posselta i jeho organizaci označil za „pohrobka německých nacistů“.

Berndu Posseltovi za zásluhy o stát... Okamura četl návrhy na vyznamenání a nevěřil
Foto: Hans Štembera
Popisek: Bernd Posselt, politik, novinář a mluvčí sudetoněmecké národnostní skupiny

Předseda opoziční strany Svoboda a přímá demokracie (SPD) Tomio Okamura na Facebooku informoval o horké aktualitě. „Vládní koalice tady ve Sněmovně – konkrétně KDU-ČSL – navrhla na státní vyznamenání předsedu sudetoněmeckého landsmanšaftu Bernda Posselta,“ uvedl Tomio Okamura.

Bernd Posselt je německým politikem za CSU v Bavorsku a mluvčím Sudetoněmeckého krajanského sdružení. Během let 1994-2014 byl poslancem Evropského parlamentu. Jeho otec byl Čech, matka pocházela ze Štýrského Hradce.

Okamura uvedl, že i prezident České republiky Petr Pavel Posselta dříve chválil: „A také prezident Pavel, podporovaný Fialovou vládní koalicí, pochválil činnost Bernda Posselta a sudetoněmeckého manšaftu.“

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: Alena Kratochvílová

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
JUDr. Jiří Pospíšil byl položen dotaz

Budete kandidovat na předsedu strany?

Nebo máte nějakého jiného favorita? Podle mě strana moc na výběr nemá. Jestli většina lidí zná tak pět členů strany, tak je to hodně. Mě napadáte jen vy. Hlavně ne Válek nebo Jakob.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

Tvl, to je na přesdržku. Co si ti černoprdelnící o sobě myslí?, Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré DiskuseSilentPysk , 03.05.2024 23:24:48

|  17 |  0

Další články z rubriky

Videozáznam s Babišem vytažen v živém vysílání. Vondráček ho smetl

15:15 Videozáznam s Babišem vytažen v živém vysílání. Vondráček ho smetl

„Běžte se podívat do průmyslových podniků, jaká tam visí parte!“ pustil se poslanec Aleš Juchelka (A…