Bezdětná německá autorka šokuje: Nejhorší, co provést přírodě, je mít dítě. Jedno malé miminko vypustí až 50 tun oxidu uhličitého

08.03.2019 11:12

Německá autorka Verena Brunschweigerová šokuje svými výroky o tom, co nejvíce škodí životnímu prostředí. Nemá totiž na mysli nerozložitelné odpady, spalování uhlí nebo dieselové motory, nýbrž děti. „Dítě je to nejhorší, co může někdo provést životnímu prostředí,“ říká.

Bezdětná německá autorka šokuje: Nejhorší, co provést přírodě, je mít dítě. Jedno malé miminko vypustí až 50 tun oxidu uhličitého
Foto: ČPZP
Popisek: Kojenec - ilustrační foto

Brunschweigerová na toto téma sepsala knihu s názvem „Kinderfrei statt kinderlos“ (Osvobození od dětí namísto bezdětnosti). Jedno malé miminko podle ní vypustí do světa až padesát tun oxidu uhličitého (CO2), který je považován za jeden z hlavních zdrojů pokračujícího globálního oteplování, píše server Lidovky.cz. „Dítě, které se narodí, je to nejhorší, co může někdo provést životnímu prostředí,“ soudí a dodává, že se proto sama rozhodla pro život bez vlastních dětí s ohledem na životní prostředí.

K jejímu knižnímu dílu devětatřicetiletou autorku prý vyburcovaly neustále otravné otázky okolí, proč nemá děti. Kniha tak cílí na ženy, které zažívají podobné pocity. Má jim poskytnout vodítko, jak si v diskusi s okolím své rozhodnutí obhájit.

Svůj životní styl bez dětí považuje Brunschweigerová i za vzpouru proti sociálním očekáváním. „Celá naše kultura je zaměřena na to chtít děti,“ což je prý špatné, protože to stále ještě příliš svazuje ženu s rolí matky.

  • Původní zdroj ZDE

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: nab

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Takže vy se nestydíte, uhodila Drtinová na Klause juniora. A jelo to celých dvacet minut

16:44 Takže vy se nestydíte, uhodila Drtinová na Klause juniora. A jelo to celých dvacet minut

Poslanec a zakladatel hnutí Trikolóra Václav Klaus mladší je přesvědčen, že Evropská unie výrazně om…