Bezpečnost musí být absolutní prioritou Evropy, uvedl Fico

23.05.2017 21:16

Premiéři České republiky a Slovenska Bohuslav Sobotka a Robert Fico odsoudili během jednání Evropského jaderného fóra v Praze noční útok v Manchesteru. Podle Fica je třeba vyslat poselství, že bezpečnost se stává absolutní prioritou Evropy. Při útoku během koncertu v manchesterské multifunkční aréně zemřelo 22 lidí a několik desítek utrpělo zranění.

Bezpečnost musí být absolutní prioritou Evropy, uvedl Fico
Foto: Hans Štembera
Popisek: Premiér SR Robert Fico
reklama

„Na místě číslo jedna nemohou být nezaměstnanost, klima, ale bezpečnost lidí, kteří žijí v evropském prostoru. To nás spojuje,“ uvedl slovenský premiér na adresu Británie. I to je podle něj jedním z důvodů pro další spolupráci s Británií po jejím odchodu z Unie. Slovensko bude podle něj při vyšetřování činu spolupracovat se zahraničními partnery. Informovala o tom ČTK.

Sobotka v kondolenci zaslané britské premiérce Therese May napsal, že Česko stojí Británii po boku a bude společně s ní bojovat proti těm, kdo připravují podobné činy. „Tento zavrženíhodný a nelidský útok v Manchester Aréně, který si vyžádal životy více než dvou desítek osob a zanechal mnoho raněných, nesmí ohrozit naši oddanost svobodě, demokracii i našemu způsobu života,“ napsal rovněž český premiér.

Sobotka útok označil za odporný a vyjádřil soustrast pozůstalým a solidaritu britské vládě. Zopakoval, že je v kontaktu s ministrem vnitra Milanem Chovancem a podle dostupných informací nehrozí v Česku žádné konkrétní nebezpečí.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Noví komunisté, ti zelení. Nikdo si je tak ale netroufá nazvat. Takže to Karolína Stonjeková napravila a naložila jim za vše

20:13 Noví komunisté, ti zelení. Nikdo si je tak ale netroufá nazvat. Takže to Karolína Stonjeková napravila a naložila jim za vše

Komentátorka Karolina Stonjeková varuje před vlnou „nových mladých komunistů“. Avšak nemyslí jimi čl…