Běžte do..! Klára Samková byla Hamáčkovým ministerstvem označena za extremistku. A strašně se naštvala

15.08.2018 14:04

Ministerstvo vnitra vydalo zprávu o extremismu za druhé čtvrtletí roku 2018. Advokátka Klára Samková si ji přečetla, neboť byla rovněž zařazena mezi extremisty. Zasloužila si to tím, že dostala pokutu od České advokátní komory. A díky tomu se dozvěděla, že extremisté v ČR zneužívají svobodu slova, jsou to ti co píší o napadení číšníka v Praze a kritizují EU.

Běžte do..! Klára Samková byla Hamáčkovým ministerstvem označena za extremistku. A strašně se naštvala
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda ČSSD Jan Hamáček
reklama

Klára Samková se obává, že při udržení současného vývoje v naší zemi ji velmi brzo zavřou a poté se z ní stane hrdinka a nakonec prezidentka. Důvodem  je to, co o ní napsali podřízení ministra vnitra Jana Hamáčka do zprávy o extremismu. Advokátka potrestaná kárným senátem České advokátní komory pokutou 25 000 korun se podle úředníků ministerstva vnitra zařadila mezi extremisty. „Jasně! Vyhrožuji dodržováním práva a vydírám žádostmi o spravedlnost,“ ulevila si při četbě zprávy znechucená Samková.

Anketa

Oceňujete práci naší velvyslankyně v Sýrii Evy Filipi?

93%
7%
hlasovalo: 4631 lidí

Nejaktivnějším prvkem současného extremismu jsou podle vnitráckých úředníků „kvazi-mediální projekty“. „Extrémisté  stále  více a agresivněji užívají svobodu  projevu,“ píše se ve zprávě. Extremisté prý pod záminkou svobody píší články s nenávistnými podněty, vytvářejí paniku z přistěhovalců a recyklují konspirační teorie.

„Z hlediska nenávistných projevů je možné za sledované období označit za nejprogresivnější a nejaktivnější prvek na české scéně tzv. kvazi-mediální projekty. Ty se snažily vnášet mezi tradiční pravicové extremisty a xenofobní populisty stále nové nenávistné podněty a motivovat je k protidemokratickým aktivitám,“ je možné si přečíst.

Hamáčkovo ministerstvo označuje tyto projekty jako „kuriózní“, přesto prý na veřejnost zabírají. Klíčovým je prý stále „vytváření strachu z migrantů“.

Tato část zprávy Kláru Samkovou pobavila, protože úředníci ministerstva vnitra prý zjevně netuší, která bije. „Svoboda slova/shromažďování/náboženství/ochrana osobnostních práv je oblastí, ve které má Evropský soud pro lidská práva za 60 let své existence bohatou judikaturu, a to judikaturu velmi precizní, jednotlivá práva bravurně vyvažující. Ta ovšem tvůrcům „zprávy“ beznadějně uniklo, takže plácají nesmysly..,“ poznamenala.

Vnitráky tyto „mediální extremistické  projekty“ rozčílily hlavně proto, že psaly o Marrákéšské deklaraci, za kterou byl kritizován bývalý ministr vnitra Metnar. „Často se objevovaly články o tzv. Marrákéšské deklaraci, které lživě uváděly, že se česká vláda zavázala k přijímání migrantů,“ napsali o nich do zprávy.

Intenzivně prý extremistické skupiny reflektovaly i pražský „incident s napadením číšníka nizozemskými turisty“ (slovy ministerstva vnitra). S otázkou imigrantů byla prý v extremistických kruzích spojena i kritika neziskových organizací.

Tradičním cílem českých extremistů je podle Hamáčkových úředníků i Evropská unie. Ve druhém čtvrtletí prý prezentovali jako „symbol úpadku EU“ nařízení o ochraně osobních dat GDPR. „Nezřídka se terčem kritiky stávala Evropská unie, která je dlouhodobě ztvárňována jako symbol mravního, ekonomického, kulturního i politického úpadku. Ve sledovaném období bylo kvazi-mediálními projekty často skloňováno unijní Obecné nařízení o ochraně osobních údajů (GDPR),“ objevilo na „extremistické scéně“ vnitro.

Alternativou EU je podle vnitra pro extremisty Rusko. „Protipólem ‚zkažené‘ Evropské unie, kterou má očekávat zkáza, se stala Ruská federace. Ve sledovaném období bylo referováno např. o výše zmíněném Jaltském fóru, objevovaly se pochvalné články o Nočních vlcích...“ píší úředníci. Dokonce prý v těchto kruzích začala myšlenka panslavismu nahrazovat ideál transatlantické spolupráce.

K tomu Klára Samková poznamenala, že „panslovanství nefunguje, nikdy nefungovalo a nikdy fungovat nebude. Což neznamená, že máme Rusko zadupat do země a nad ním uplivovat“.

Extremistické mediální projekty podle úředníků ministerstva vnitra klamou tím, že střídají témata. „Terčem často nenávistně zabarvených výpadů se stávají střídavě muslimové, imigranti, Romové, LGBT komunita či další skupiny. Tradiční demokratické instituce mají být pouze jakýmisi loutkovými subjekty, které jsou řízeny utajovanými skupinami, nadnárodními strukturami (NATO, Evropská unie), či cizími státy (USA, Německo),“ napsali do zprávy.

Extremisté také podle Hamáčkových úředníků vytvářejí dojem, že český národ je v existenciálním ohrožení a že země je řízena loutkovou vládou řízenou nadnárodními strukturami.

CELOU ZPRÁVU SI MŮŽETE PŘEČÍST ZDE.

V oblasti trestů a přestupků vnitro připomíná kromě Kláry Samkové pozitivní trendy, například osvobození muslimky, která bránila fotografování svých dětí ženou, která „se projevovala xenofobně“. Je zmíněno skončení trestního stíhání Martina Konvičky, ovšem se zdůrazněním, že to nebylo proto, že by jeho výroky nebyly nenávistným trestným činem.

Kvituje též obvinění mladíka, který umístil vepřovou hlavu do prostor tábora v Letech jako projev protestu proti odkupu tamního vepřína.

Mezi extremisty je zařazen také bývalý náměstek ministra průmyslu Karel Novotný z ČSSD. „Obvodní soud pro Prahu 1 podmínečně zastavil trestní stíhání bývalého náměstka ministra průmyslu a obchodu Karla Novotného za výrok: ,Romové jsou otravní a k ničemu‘,“ píší úředníci.

A jak zprávu shrnula sama advokátka, bývalá poslankyně a rovněž někdejší kandidátka do Ústavního soudu Samková?

To, co se nazývá dnes ‚extremismem‘ jsou názory a snaha o uchopení problémů, před kterými klasické politické spektrum zbaběle uhýbá, mlčí a mlží,“ zhodnotila obsah úvah Hamáčkových úředníků.

Co se týče formy a vyjadřovacích prostředků úředníků ministerstva  vnitra, doporučuje odvážným zájemcům stáhnout si normalizační Poučení z krizového vývoje. Budou prý překvapeni, jak se jim slovník a argumentace úředníků ministerstva vnitra podobá.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: jav

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Co Reportéři ČT nedořekli: Developer Sekyra, lidovecký ministr, církevní miliardy. A za vším „restituční biskup“

21:45 Co Reportéři ČT nedořekli: Developer Sekyra, lidovecký ministr, církevní miliardy. A za vším „restituční biskup“

Developer Luděk Sekyra staví novou čtvrť bytů a kanceláří v Praze na Smíchově. Jeden z největších de…