Bidenova migrační politika je v troskách. Krizi na mexicko-americké hranici nevěnuje pozornost

08.04.2021 20:58

Během měsíce března bylo do zadržovacích táborů na mexicko-americké hranici umístěno na 18 tisíc dětských migrantů, jde o rekordní číslo. Podle amerických médií jsou podmínky v tamních přeplněných detenčních centrech „otřesné“ a „vězeňské“. Šéf Bílého domu Joe Biden čelí ostré kritice opozice i ze svých vlastních řad za to, že dosud hranici nenavštívil, píší Novinky.

Bidenova migrační politika je v troskách. Krizi na mexicko-americké hranici nevěnuje pozornost
Foto: Screen Youtube
Popisek: Prezident USA Joe Biden nastupuje do letadla
reklama

Data, která tento týden úřady uveřejnily, ukazují, že na hranici Mexika a Spojených států bylo zadrženo přes 172 tisíc migrantů. Z toho bylo 18 890 dětí, které do Spojených států dorazily bez doprovodu rodičů.

Ubytovací kapacity takový nápor neustály, nezvládnutí situace si zřejmě federální administrativa pod Bidenovým vedením odmítá přiznat. Nárůst migrantů byl za březen však enormní do takové míry, že se hodnoty ani nevešly na graf, který Americká celní správa (CBP) publikovala.

Původní zdroj ZDE.

Z krize viní republikáni právě Bidena, protože zastavil několik Trumpových migračních zákonů včetně toho, že zadržení migranti byli vráceni do Mexika, kde museli požádat o azyl. Rovněž Biden zrušil financování dostavby velké pohraniční zdi, kterou si Trump přál.

Také demokratický poslanec z Texasu Henry Cuellar označil stav za „znepokojující“. Po 72 hodinách by měly děti být převezeny ke zdravotníkům, což se podle jeho informací ne zcela děje.

Někteří politici odsoudili Bidenův přístup, ani po více než dvou měsících od inaugurace jižní hranici stále nenavštívil. To samé platí pro viceprezidentku Kamalu Harrisovou, která je přitom zmírněním krize oficiálně pověřená.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: nab

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Rusko? „Kerého blba toto móže napadnút.“ Lidé z Vrbětic zaskočili Novu. Pak přituhlo

20:47 Rusko? „Kerého blba toto móže napadnút.“ Lidé z Vrbětic zaskočili Novu. Pak přituhlo

Kerého blba toto móže napadnút, rozčiloval se v Televizních novinách TV Nova jeden oslovený starší m…