Bidenovy odpovědi nedávaly smysl. Novinář žil v USA a srovnává. To Trump...

27.07.2021 6:16

Hostem pořadu Prostor X byl novinář a podle svých slov podporovatel Donalda Trumpa Michael Durčák, který strávil nějaký čas na studiích v USA. S Bidenem je prý větší klid i proto, že Donalda Trumpa smazali ze sociálních sítí. Zdravotní stav amerického prezidenta je podle něj problém a brání mu ve výkonu funkce. Trump údajně může za útok na Kapitol v lednu a asi bude kandidovat v příštích volbách.

Bidenovy odpovědi nedávaly smysl. Novinář žil v USA a srovnává. To Trump...
Foto: Repro Reflex
Popisek: Michael Durčák v Prostoru X

Anketa

Roman Janoušek se přibelhal do vězení. Myslíte, že je na tom zdravotně opravdu tak zle?

hlasovalo: 17928 lidí
Jako první přišla řeč na očkování. Durčák byl očkován ve Spojených státech. Nemá s ním žádný problém a těší se na třetí dávku. V USA podle něj je očkování daleko dostupnější, zároveň ale prý není z jeho zkušenosti prakticky nikde vyžadováno.

Současný prezident Joe Biden podle novináře není prezidentem sjednotitelem, i když se tak chtěl na začátku tvářit. Připomněl třeba moment, kdy Biden nazval guvernéra Texasu, který si dovolil rozvolňovat opatření, neandertálcem. „S Joem Bidenem je teď v Bílém domě větší klid. Je to i tím, že Donalda Trumpa smazali ze všech sociálních sítí, takže chybí ten nejhlasitější hlas opozice. A je to dáno také tím, že novináři z DC jdou na ruku,“ komentoval Durčák.

Publicista upozornil taky na očividné zdravotní problémy současného prezidenta Bidena, které mu podle Durčáka brání ve výkonu funkce. „On už byl v minulosti známý jako takový král přeřeků. Teď jsem ho znovu viděl v jednom pořadu a ty jeho odpovědi zase nedávaly moc smysl a bylo skoro potřeba ho překládat. Kdyby tohle dělal Trump, tak bude spousta lidí vykřikovat, že není způsobilý pro funkci. U Bidena to lidé často přecházejí,“ myslí si novinář s tím, že zdravotní stav skutečně brání Bidenovi ve výkonu funkce.

Úspěch Bidenovy administrativy tkví podle Durčáka ve sjednocení a zrychlení očkovací administrativy a dostání pandemie pod kontrolu. „Myslím, že Donald Trump by tak hlasitě nepodporoval očkování,“ dodal publicista.

Donald Trump, i jeho politika, prý byl a stále je Durčákovi sympatický. Přál by si údajně, aby Trump volby vyhrál. „Ale já nebudu podporovat nikoho, kdo prostě zaútočí na Kapitol a dá tam bombu do kanceláře Nancy Pelosi. A Donald Trump ty lidi zfanatizoval. Vykládal jim lži o tom, jak se podvádělo ve volbách a tak dále,“ otřásl se novinář.

Na druhou stranu na Trumpovi oceňuje, že dal hlas obyčejným Američanům a alespoň rétoricky se postavil globalizaci, elitám a washingtonskému byrokratickému establishmentu. Má Trump podle Durčáka šanci být znovu prezidentem? „Má ban na Facebooku do roku 2023. Myslím, že zkusí kandidovat, ale já osobně si myslím, že nemá šanci. Bude mu chybět mobilizační platforma a druhým faktorem je věk. Bude mu 78.“


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: AZy

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Drzí zoufalci. I přezdívku mi dali. Babiš si sedl a udeřil

21:41 Drzí zoufalci. I přezdívku mi dali. Babiš si sedl a udeřil

Spolu s koncem týdne je zde tradiční informační pořad premiéra Andreje Babiše Čau lidi. A dnes bylo …