Blatný: Berte mě vážně. Ne jako někoho, kdo tady zítra nebude, takže nemá smysl ho poslouchat

04.03.2021 8:56

Prezident Miloš Zeman v rozhovoru pro CNN Prima News naznačil ministrovi zdravotnictví za hnutí ANO Janu Blatnému, že už by neměl chtít dělat svou práci, neboť je jistě vyčerpaný a měl by si odpočinout. Blatný to rázně odmítl a prozradil, proč zůstává optimistou i v této složité situaci. Nahlédněte do mysli ministra, který lidi žádá, aby ho brali vážně.

Blatný: Berte mě vážně. Ne jako někoho, kdo tady zítra nebude, takže nemá smysl ho poslouchat
Foto: Repro ČT24
Popisek: Ministr zdravotnictví Jan Blatný

V rozhovoru pro server Aktuálně.cz ministr Jan Blatný prozradil, že navzdory špatné situaci ve zdravotnictví zůstává optimistou. Zůstává optimistou, i když v nemocnicích leží přes 8 100 lidi, JIPky jsou plné a téměř 21 tisíc lidí zemřelo. Co mu tedy dodává onen optimismus?

Anketa

Má vláda Andreje Babiše dovládnout do voleb?

85%
15%
hlasovalo: 19894 lidí

„Mám pocit, že se podařilo v poslední době několik pozitivních věcí, především jsme se domluvili na jednoznačných opatřeních, která věřím, že lidé dodržují. Navíc došlo k dohodě mezi vládou a opozicí, pozitivně vidím také budoucnost očkování. Takže já jsem opravdu optimista. Možná vás i překvapím, ale musím ocenit i opozici, která nyní umí přicházet s konstruktivními návrhy,“ prozradil.

Věří, že už za pár dní se situace výrazně zlepší. Stávající opatření podle něj mohou zabrat, protože jsou plošná. Blatný je popisuje jako „kobercový nálet na koronavirus". Ovšem jen v rámci pragmatického přístupu k věci. Jako ministr zdravotnictví se snaží prosazovat věci, o kterých si myslí, že jdou prosadit. Prý nebouchá do stolu.

Přesto lidi poprosil aby to, co říká, brali vážně.

„Chci poprosit všechny lidi, kteří budou tento rozhovor číst, aby se na mě nedívali tak, že mě nemá smysl poslouchat, protože tady třeba za chvilku nebudu,“ uvedl.

Prezident Miloš Zeman na adresu Blatného uvedl, že už by neměl dělat ministra, neboť je unavený.

„Mně je ho líto. Já už jsem mu při jeho jmenování říkal, že přechází z parku do džungle, a ta džungle ho sežrala,“ prohlásil Zeman s tím, že smát se Blatnému či ho tvrdě kritizovat není namístě. „Vidět k smrti vyčerpaného člověka je smutné a možná, že kdyby si odpočinul, že by to bylo dobré,“ prohlásil prezident.

Blatný dal jasně najevo, že se necítí unavený.

„Já si určitě nepřipadám nijak unavený. Já bych řekl, že pan prezident o mně v podstatě nemluvil vůbec škaredě. Jak se snažím nezlobit se vůbec na nikoho, tak nemám důvod se zlobit ani na pana prezidenta. A je jeho svaté právo komentovat mou osobu,“ poznamenal Blatný.

Ministrem bude, dokud neskončí mandát této vlády, nebo dokud ho premiér nevyhodí. Má také za to, že premiér i prezident ho mohou kritizovat, když to uznají za vhodné. On sám ale odmítá kritizovat premiéra, v jehož vládě sedí. Nehodlá prý oslabovat vládní tým.

Nakonec zopakoval, že ve věci ruské vakcíny Sputnik nezměnil názor. Uznal, že může být dobrá, ale také nemusí. Dokud ji neprověří příslušné orgány EU, ministr odmítá Sputnik využít v Česku.

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Většina našich novinářů jim tleská! Petr Žantovský odhaluje „pátou kolonu“ prosazující cizí zájmy u nás. Jména zde

7:48 Většina našich novinářů jim tleská! Petr Žantovský odhaluje „pátou kolonu“ prosazující cizí zájmy u nás. Jména zde

TÝDEN V MÉDIÍCH Vysvětlení eurokomisařky Věry Jourové, jak budeme pykat za to, když nebudeme opisova…