Blbci, co volí Trumpa, umřeli! V USA se mnozí radují nad masakrem ve Vegas. Jednu za to vyrazili z TV

03.10.2017 9:15

Spojené státy truchlí po masakru v Las Vegas nad nejméně 59 mrtvýmii. Ovšem až na majitele twitterového účtu TheResistANNce, který na brutální popravě návštěvníků country festivalu přece jenom našel nějaké to pozitivum. Právnička televize CBS přišla za svůj cynický komentář vůči obětem o práci.

Blbci, co volí Trumpa, umřeli! V USA se mnozí radují nad masakrem ve Vegas. Jednu za to vyrazili z TV
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vlajka USA
reklama

Zatím se nepodařilo prokázat, proč se rozhodl postarší americký občan Stephen Paddock zabíjet. Nicméně islamistická zpravodajská agentura Amak přišla s informací, že Paddock před několika měsíci konvertoval k islámu a v Las Vegas tak jednal ve prospěch Islámského státu. Vyšetřovatelé však prozatím s toutou variantu nepracují a poukazují na skutečnost, že měl Paddock v minulosti psychické problémy.

V každém případě v Las Vegas došlo k nejtragičtějšímu masakru v historii Spojených států, který způsobil jeden osamělý střelec. Co do počtu obětí tato událost ještě překonala masakr z Orlanda, kde loni v červnu příznivec Islámského státu v místním gay klubu Pulsce povraždil padesát osob a přibližně stejný počet zranil. V Orlandu však na rozdíl od Las Vegas vraždil muslim, který se jasně inspiroval Islámským státem.

Zdá se však, že s majitelem twitterového účtu TheResistANNce smrt desítek nevinných lidí nijak neotřásla, a ještě se z ní přímo raduje. Konkrétně si libuje nad tím, že umírali „bílí příznivci prezidenta Donalda Trumpa“. „Je tam hodně bílých příznivců, kteří si přišli poslechnout Jasona Aldeana. Modleme se, aby mezi mrtvými byli jen dementní voliči Trumpa,“ cituje server, který patří od roku 2011 izraelskému podnikateli Danielu Treismanovi, pravděpodobnému voliči Hillary Clintonové.

„Učitelky, matky, sestry, ženy, oranžová křupka (jedna z hanlivých přezdívek Donalda Trump, pozn. redakce) musí odejít!“ napsal majitel twitterového účtu TheResistANNce ve svém dalším komentáři namířeném proti prezidentovi. Majitel účtu doposud nebyl odhalen, ale server Inquisitr zjistil, že účet byl zřízen před šesti lety a jeho majitel jej velmi dlouhou dobu nevyužíval. V každém případě se jeho majitel nijak netají svoji nenávistí k Trumpovi a republikánům.

Podobné nepochopitelné reakce liberálních voličů či novinářů však nejsou nijak ojedinělé. Server BusinessInsider přináší další velmi cynickou reakci, kterou na sociálních sítích vložila právnička televize CBS Hayley Geftman-Goldová. „Nechovám k obětem příliš velké sympatie. Pokud neudělali nic, když byly vražděny děti, tak nejspíš „Repugs“ („repugs“ – republikánská prasata, pozn. redakce) neudělají nic ani tentokrát,“ napsala Geftman-Goldová a vzápětí dle informací serveru přišla za svůj cynický komentář o práci.

 

Terčem kritiky se rovněž stala reakce demokratického člena Sněmovny reprezentantů Setha Moultona. "Stejna jako po masakru v Orlandu, ani tentokrát se nepřipojím k minutě ticha za oběti. Něco takového je totiž jen pozdní omluvou za to, že se nic neudělalo," reagoval Moulton patrně na to, že republikáni nechtějí vice omezit Američanům vlastni střelnou zbraň.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: pro
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

,,Lžou vám. Není to jen tak." Ivan Langer u Soukupa šokoval občany, pokud jde o virus

10:12 ,,Lžou vám. Není to jen tak." Ivan Langer u Soukupa šokoval občany, pokud jde o virus

Ředitel TV Barrandov Jaromír Soukup si do svého studia pozval bývalého ministra vnitra Ivana Langera…