Blbec Ovčáček, hradní šašek! Neuhodnete, kdo je autorem těchto výroků. Soudruh 1979–1989 mne urazit nemůže, kontroval Ovčáček

21.08.2018 21:00

Při příležitosti 50. výročí od okupace Československa se o rozruch ve společnosti postarala přestřelka mezi mluvčím hradu Jiřím Ovčáčkem a předsedou Senátu Milanem Štěchem. Ten v úterý večer na Twitteru napsal, že „Ovčáček je blbec“. Reakce mluvčího Hradu na sebe nenechala dlouho trvat. „Soudruh 1979–1989 mne opravdu urazit nemůže,“ napsal v reakci na Štěcha Ovčáček.

Blbec Ovčáček, hradní šašek! Neuhodnete, kdo je autorem těchto výroků. Soudruh 1979–1989 mne urazit nemůže, kontroval Ovčáček
Foto: Hans Štembera
Popisek: Mluvčí prezidenta republiky Jiří Ovčáček

Předseda Senátu Milan Štěch na Facebooku v úterý večer napsal, že „Ovčáček je blbec“. Senátor tak rozzlobeně reagoval na tvrzení mluvčího, který poukazoval na to, že jeho projev před Českým rozhlasem při připomínce 50. výročí od okupace Československa přijala veřejnost v tichosti a apatii. „Po dnešku vím, že je Ovčáček také hluchý,“ napsal Štěch.

Mluvčí Hradu na svém Twitteru totiž uvedl, že lidé při projevu byli v tichosti. „Co víc charakterizuje křičící nositele nenávisti, kteří ničí vzpomínku na okupaci, než fakt, že při projevu člena normalizační KSČ v letech 1979 až 1989 distingovaně mlčeli!“ napsal Ovčáček a odkázal na Štěchovo členství v normalizační komunistické straně.

Celá zpráva zde.

Štěch tomuto tvrzení rázně oponoval, Ovčáčkovo tvrzení je podle něho lež. Podle předsedy Senátu, jak řekl Aktuálně.cz, ho dav naopak několikrát přerušil potleskem. Podle Štěcha Ovčáček je ten poslední, kdo může něco říkat, a odkazuje k jeho spolupracovníkům. „Já s ním v této polemice nebudu pokračovat, protože on mi za to nestojí. Respektuji, že vždy bylo zvykem, že panovníci měli dvorní šašky,“ doplnil pro server Aktuálně.cz Štěch.

Fotogalerie: - Koněv a Marta

Odhalení zrestaurovaného pomníku maršála Koněva s ...
Odhalení zrestaurovaného pomníku maršála Koněva s ...
Odhalení zrestaurovaného pomníku maršála Koněva s ...
Odhalení zrestaurovaného pomníku maršála Koněva s ...
Odhalení zrestaurovaného pomníku maršála Koněva s ...
Odhalení zrestaurovaného pomníku maršála Koněva s ...

Ovčáčkova reakce na Štěchova slova na sebe nenechala dlouho čekat. „Soudruh 1979–1989 mne opravdu urazit nemůže,“ reagoval Ovčáček a dodal, že nechápe, jak se může předseda Senátu ještě chlubit tím, že mu tleskají ti, kteří zneuctili památku obětí okupace. „Tleskali normalizačnímu komunistovi, který souhlasil s okupací a Poučením z krizového vývoje!“ pokračoval Ovčáček na Twitteru. Ovčáčkův status vyvolal vlnu negativních reakcí ztrefujících se do samotného mluvčího Hradu. „On vás nechtěl urazit, Jiří. Prostě jen konstatoval všeobecně známý fakt,“ zaznělo v diskusi pod článkem. „A soudruhu Zemanovi klidně sloužíte, že, soudruhu z Haló Novin? Člověče, myslet, myslet to chce, než si začnete střílet do vlastní nohy,“ píše další z přispěvatelů. 

Štěch je podle svých slov na předhazování členství ve straně zvyklý. „Já se celý život snažím veřejnost nezklamat,“ dodal na svoji obranu pro Aktuálně.cz senátor. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: sla

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zbaví se v Praze Koněva? Maršál město osvobodil, starosta za TOP 09 ho teď chce smazat z názvu ulice

15:51 Zbaví se v Praze Koněva? Maršál město osvobodil, starosta za TOP 09 ho teď chce smazat z názvu ulice

Starosta Prahy 3 Jiří Ptáček (TOP 09) spolu s kolegy z vedení městské části uvažují o přejmenování K…