Blbouni, nechte tu ulici na pokoji. Macek k přejmenování po Havlovi

28. 12. 2011 12:37

Havlova ulice, Havlovo letiště, Havlovo náměstí? Se zesnulým exprezidentem Václavem Havlem se spojuje hned několik iniciativ za přejmenování některých pražských lokalit. Podle Miroslava Macka tak zase "huránadšení" vítězí nad zdravým rozumem.

Blbouni, nechte tu ulici na pokoji. Macek k přejmenování po Havlovi
Foto: Hans Štembera
Popisek: Miroslav Macek
reklama

"A tak tu máme opět jedno vítězství zhovadilého huránadšení nad zdravým rozumem: Lidovci chtějí přejmenovat pražskou Revoluční třídu na Havlovu a způsobit tak spoustě lidí a firem zbytečné problémy," píše Macek ve své středeční glose, které pravidelně publikuje na stránkách viditelný-macek.cz.

"To neustálé přejmenovávání ulic je jakýmsi národním prokletím: Revoluční se totiž původně nazývala Na příkopě, pak Náplavní, ale části se říkalo Trubní nebo Rourová. Od roku 1870 do roku 1919 byla Eliščina (za Václava IV. stávaly blíže k Vltavě lázně zvané Eliščiny). Pak ji pár huránadšenců opojených převratem v roce 1918 přejmenovalo na Revoluční, aby byla za protektorátu přejmenována na Berlínskou. Po roce 1945 se vrátil předválečný název Revoluční."

Macek proto ostře konstatuje: "Blbouni, nechcete už tu ulici konečně nechat na pokoji?"

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: par
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Novinář Etzler při „veřejnoprávní“ debatě o Číně zvedl ze židle Nečase: Když někdo nemá rád prezidenta, vytáhne se čínská karta!

18:43 Novinář Etzler při „veřejnoprávní“ debatě o Číně zvedl ze židle Nečase: Když někdo nemá rád prezidenta, vytáhne se čínská karta!

REPORTÁŽ „Vůbec neberu Číně ten obrovitý pokrok. To byl největší ekonomický pokrok v historii lidstv…