Bobtnáme a bobtnáme a ODS tomu napomáhá, hřímal Kubera

04.11.2012 15:42

Senátor Jaroslav Kubera na kongresu ODS pobavil celý sál, jak je jeho zvykem. zkritizoval snad všechno – byrokracii, to, jak se stát pořád plete lidem do života, to, jak vláda bojuje s krizí. Chce ale dělat svou práci, a proto na post místopředsedy nekandiduje.

Bobtnáme a bobtnáme a ODS tomu napomáhá, hřímal Kubera
Foto: Hans Štembera
Popisek: Senátor Kubera řeční při nominačním projevu
reklama

„Já na důvodech toho, proč nekandiduji, stále trvám,“ deklaroval Kubera. Zmínil citát: „Chtěli jsme to udělat co nejlépe, ale dopadlo to jako vždycky.“ To se podle něj nestalo a u kongresu rozhodně nešlo o nudu v Brně.

Flek pro Johna? Uděláme podvýbor

„Máme ministerstev jako země se 30 miliony obyvatel, máme soudců jako v Japonsku, které má sto milionů obyvatel. A přesto když se soudíte o dítě, vysoudíte ho, až když je plnoleté,“ jmenoval Kubera problémy, které naše země má a které strana neřeší.

„Bobtnáme a to, co nabobtná, těžko odbobtná,“ uvedl Kubera. „Je málo výborů? Potřebujeme flek pro Johna? Šup, tak uděláme podvýbor!“ vysmíval se Kubera způsobům politikům na všech úrovních. Kdyby podle něj tyto funkce byly dobrovolné, protože jsou přece tak prestižní, najednou by jich zázračně ubylo.

Kubera vyzval kongres, aby programem ODS bylo hlavně nemotat se lidem stále do života. „Mimochodem když už jsme v krizi, neměla by vláda zrušit všechny projekty, bez kterých se dá přežít? A věřte, to jsou skoro všechny,“ rozohnil se Kubera. „Kdyby ODS začala jenom toto řešit, tak vás ujišťuji, že bychom volby vyhrávali,“ doplnil.

„Mám velké obavy z toho, co se ve světě může stát,“ upozornil Kubera na to, že na všechno musíme být připraveni. „Vidíte, už i moderátoři rezignovali a můžu si mluvit, jak dlouho chci,“  dokončil svou řeč Kubera.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: joh

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Moc CIA v Česku. Topolánek bez zábran o USA

13:17 Moc CIA v Česku. Topolánek bez zábran o USA

Kauzu Vrbětice považuje Mirek Topolánek za vrchol ledovce působení ruských tajných služeb v Česku. A…