Bod varu. Vzpoura v Baťově nemocnici: Zaměstnanci píší na kraj, ať zakročí

16.04.2020 15:22 | Zprávy
autor: jok

Zaměstnanci Krajské nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně sepsali otevřený dopis, ve kterém vyzývají představitele Zlínského kraje coby zakladatele nemocnice, ať jim pomůže vyřešit situaci v nemocnici, která je podle jejich názoru neuspokojivá a doslova na bodu varu.

Bod varu. Vzpoura v Baťově nemocnici: Zaměstnanci píší na kraj, ať zakročí
Foto: zlin.cz
Popisek: Krajská nemocnice Tomáše Bati Zlín

Otevřený dopis jménem všech pracovníků Baťovy nemocnice ve Zlíně podepsala čtveřice představitelů zaměstnaneckých a profesních sdružení Mudr. Marcela Henčlová z místní organizace Lékařského odborového klubu -Svazu českých lékařů, Martina Hvozdenská z místní odborové organizace Odborového svazu zdravotnictví a sociální péče ČR, Hana Filimošinová z Profesní a odborové unie zdravotnických pracovníků a Ludmila Gurská za Sdružení provozních pracovníků.

Představitelé Zlínského kraje v dopise žádají o „kontrolu firemní kultury“ a „narovnání nesystémových opatření“, tak aby se podle svých slov zaměstnanci mohli plnohodnotně věnovat tomu, k čemu je nemocnice určena, tedy kvalitní péči o pacienty.

„V poslední době jsme v Krajské nemocnici Tomáše Bati opět svědky nesystémových a nelegitimních opatření, jsme svědky pohrdání lidmi a jejich prací v nemocnici, jsme svědky arogance moci,“ píší v dopise stěžovatelé.

Co zaměstnancům vadí konkrétně? Je to změna pracovní doby, kterou 20. března management nemocnice ohlásil kvůli vyhlášení nouzového stavu v reakci na šíření koronaviru. Tu posunul o hodinu tak, že by se místo v šest ráno začínalo v nemocnici pracovat od sedmi. Pracovní doba by tak končila namísto v 18 hodin v 19.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Migrační pakt

Dá se ještě zrušit? Myslíte, že je to reálné? A co když se to nepovede. Když se jím nebudeme řídit, jaké to pro nás může mít důsledky? Mluví se o výpalném, odpůrci tvrdí, nebudeme ho platit. Co když nezaplatíme? A ještě by mě zajímalo, jak je to s tím samotným rozhodováním? Kdo přesně rozhoduje, kdo...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Teď se může stát cokoliv.“ Po žalobě Pavla na vládu

10:30 „Teď se může stát cokoliv.“ Po žalobě Pavla na vládu

Hrad dnes oznámil, že prezident Petr Pavel podává kvůli údajné nesoučinnosti vlády v otázce summitu …