Bohatnou na strachu ze smrtelné nemoci. Dělají to i v Česku, neštítí se ničeho

29.01.2020 21:46 | Zprávy

Ekonomové Lukáš Kovanda a Štěpán Křeček podávají tak trochu jiný pohled na čínský koronavirus. Někteří překupníci na smrtelné nemoci nehorázně bohatnou.

Bohatnou na strachu ze smrtelné nemoci. Dělají to i v Česku, neštítí se ničeho
Foto: Twitterový účet @Mikeygy
Popisek: Pilot na letišti ve Wu-chanu na počátku pandemie

Čínský koronavirus se dál šíří nejlidnatější zemí světa, nakaženy jsou tisíce lidí a mrtvých je přes sto. Co to znamená pro ekonomiku?

Podle agentury Reuters na následky onemocnění zamřelo v Číně už 132 lidí a čínská komunistická vláda přiznává, že nemoc ovlivní i tamní ekonomiku. Ekonom společnosti BHS Štěpán Křeček tvrdí, že koronavirus ovlivní nejen čínskou ekonomiku.

Situace zůstává „ponurá a komplikovaná,“ ohlásil i čínský prezident Si Ťin-pching. Věří však, že jeho země vše zvládne.

Turisté opouštějí zemi předčasně, a to i navzdory tomu, že mnohdy neviděli zdaleka všechno, co vidět chtěli, např. Velkou čínskou zeď. Navíc razantně klesá počet turistů, kteří sem teď přijíždějí.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

koronavirus

Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.

Zcela jiné informace o COVID-19 poskytuje například Přehled mýtů o COVID-19 zpracovaný týmem Iniciativy 21, nebo přehled Covid z druhé strany zpacovaný studentskou iniciativou Změna Matrixu, nebo výstupy Sdružení mikrobiologů, imunologů a statistiků.

autor: mp

Proč EU řeší tresty za znásilnění?

Nemám nic proti zpřísnění, ale neměl by si to každý stát řešit legislativně sám? Proč mám dojem, že se EU plete do vnitřních záležitostí států čím dál víc? Kde končí její kompetence? Proč neřešíte třeba nelegální migraci, s kterou jste od voleb nepohnuli?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Řev v supermarketu BILLA. Kvůli Ukrajince. Fridrichová tleská

7:35 Řev v supermarketu BILLA. Kvůli Ukrajince. Fridrichová tleská

„Co si to, ku*va, dovolujete? Co to říkáte? Držte hubu a chovejte se slušně!“ Takhle vypadala ostrá …