Bohdalová zase nedostala vyznamenání od Klause, stěžuje si bulvár

29.10.2011 20:42

Při udělování vyznamenání prezidentem Václavem Klausem opět nebyla oceněná Jiřina Bohdalová. Přitom letos slavila osmdesátiny a dost se spekulovalo, že už by mohla medaili nebo řád dostat.

Bohdalová zase nedostala vyznamenání od Klause, stěžuje si bulvár
reklama
Prezident Václav Klaus v pátek vyznamenal 21 osobností. Chyběla ale mezi nimi opět Jiřina Bohdalová, stěžuje si bulvární deník Blesk. „Zatímco Jiřina Jirásková od něj dostala státní vyznamenání už před pěti lety a letos k 80. narozeninám ji přivítal na Hradě, Jiřině Bohdalové musel stačit stručný dopis," píše dotčeně nejčtenější deník v zemi.

O možném ocenění pro Bohdalovou se poslední dobou spekulovalo, už jen proto, že letos slavila osmdesátiny. Nakonec ani to nestačilo. „Česká kulturní veřejnost si Vás vždy vážila za schopnost udržet si po celá desetiletí vysokou úroveň, široký záběr, originalitu a osobitost svých hereckých výkonů," stálo v jejím „narozeninovém dopise" od prezidenta.

Související:
Klaus vyznamenal 21 lidí. Tři veteráni mají propůjčen Řád Bílého lva

Letos přitom nedostal ocenění žádný herec ani zpěvák, a navíc se udělovalo o jedno vyznamenání méně než loni. „Přitom ještě před pár dny kolovaly spekulace, že tentokrát už prezident překoná svou nechuť a herečce k osmdesátinám metál konečně dá," lituje deník.

Nyní Bohdalová natáčí nový snímek Vrásky z lásky, kde se objeví spolu se svým bývalým manželem Radoslavem Brzobohatým. Naposledy ji diváci v kinech mohli vidět v pohádce Saxána a Lexikon kouzel. Podle ní je právě největším vyznamenáním, že nadále točí filmy.

Čtěte více:


Kompletní projev prezidenta Václava Klause ČTĚTE ZDE

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: pan

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Tvl. Fiala s tou kráskou z TOPky přišli do pivovaru a dali si birell! Šlechta v saku, musel jsem odejít!" Svědek o kampani SPOLU v Telči

4:45 „Tvl. Fiala s tou kráskou z TOPky přišli do pivovaru a dali si birell! Šlechta v saku, musel jsem odejít!" Svědek o kampani SPOLU v Telči

ParlamentníListy.cz oslovil rodák z Telče, který byl podle svých slov účastníkem nedávné akce předse…